ADC LT21 festivalio akimirka 2
Miestas Kultūra

Kūrybiškumo festivalis „ADC*LT’22“ šiemet kalbės apie kūrybos migraciją ir pats migruos į Kauną

Rudenį jau trečią kartą vyksiantis kūrybiškumo festivalis „ADC*LT‘22“ šįkart pakvies kūrybinių industrijų bendruomenę į komandiruotę šiemetinėje šiuolaikinėje sostinėje. Spalio 7 d. Kaune vyksiančią konferenciją ir reklamos bei dizaino kūrėjų apdovanojimus vienys kūrybinės migracijos tema ir naujų namų – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme – ieškančių kūrėjų istorijos bei idėjos.

Pasak festivalio kuratoriaus, agentūros „Milk“ kūrybos vadovo Rimanto Stanevičiaus, pradinę festivalio idėją aukštyn kojomis apvertė Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą.

„Pirminė festivalio mintis buvo patyrinėti Lietuvos kūrėjų galimybes pasauliniame kontekste, tarptautinės sėkmės atvejus, kūrybinių industrijų eksportą. Bet tada prasidėjo karas. Temą pakoregavome taip, kad joje tilptų ir Ukrainos kūrėjai, dirbantys iš rūsių bombarduojamoje šalyje arba turėję palikti savo namus“, – sako R. Stanevičius.

Jis pažymi, kad šių metų festivalis bus skirtas idėjoms ir kūrėjams, besileidžiantiems į naujų rinkų paiešką – tai sėkmingai darančioms kompanijoms ir sužibėjusiems bei iš vietinės „smėlio dėžės“ išlipusiems pavieniams kūrybininkams.

Sieks didesnio festivalio dalyvių įsitraukimo

Nors didžioji dalis reklamos ir kūrybos industrijos bazuojasi Vilniuje, R. Stanevičiaus teigimu, savotiška komandiruotė į Kauną puikiai įprasmins viso renginio konceptą.

„Visus vilniečius pakviesime spalio 7 d. sėsti į „ADC*LT” traukinį ir drauge vykti į Kauną, visai neseniai atnaujintas duris atvėrusį „Romuvos“ kino teatrą. Čia lauks ne tik konferencija ir apdovanojimai, bet ir išsami viso savaitgalio kultūrinė programa – nuo ekskursijų iki parodų. Tad nors didesnio dalyvių skaičiaus nei Vilniuje vargu ar sulauksime, praėjusių metų renginius tikimės pranokti aktyvesniu įsitraukimu ir artimesnių ryšių mezgimu“, – akcentuoja festivalio kuratorius.

Jau tradiciškai nusistovėjusią festivalio programą sudaro geriausių praėjusių metų kūrybos darbų apdovanojimai, konferencija ir jaunųjų talentų programa. Festivalį organizuoja Lietuvos Dizaino asociacija ir visas būrys festivalio kuratorių: Martynas Birškys, Algirdas Orantas, Rimantas Stanevičius, Mantas Velykis, Darius Kisielius, Augustinas Paukštė. „ADC*LT“ partneriai: reklamos mokykla „The Atomic Garden“ ir komunikacijos partneriai „Open Agency“ bei „co:agency“.

Parašykite komentarą