FB IMG 1634204160500
Sportas

Kurtieji krepšininkai kausis Europos čempionate

Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio rinktinės po gana ilgų kelionių atvyko į Italiją.

Krepšininkams įspūdį padarė tai, kad iš Romos į čempionato miestą – Peskarą vežė Italijos karinių oro pajėgų autobusas, vairuojamas ir lydimas kariškių.

Šiuo metu Apeninų pusiasalyje toks oras, koks būna Lietuvoje rugpjūtį, todėl žaidėjai į pirmenybių vietą buvo vežami atvirais autobuso langais.

Rinktinės treneriai Gintaras Razutis ir Algirdas Jurkša į pirmenybes išsivežė 12 vyrų – Beną Šimanauską, Deivį Gindrūną, Karolį Simaitį, Paulių Sapnovą, Paulių Ordą, Luką Laurinaitį, Vitalijų Zapolską, Erviną Gudėną, Vilių Simokaitį, Giedrių Švedą, Lauryną Sankauską ir Luką Gužauską, kelionės dieną sulaukusio sveikinimų gimtadienio proga.

Strategai suskaičiavo, kad į Senojo žemyno pirmenybes pirmą kartą vyksta net devyni taikliarankiai. Senbuviams teks lyderių naštą, nors iki šiol jie buvo tik antrajame rinktinės penketuke.

Peskaroje kovos 10 valstybių vyrai. Lietuviai kovas pradės spalio 15 d. mūšiu su turkais. Vėliau lauks susitikimai su italais (17 d.), graikais (18 d.) ir baltarusiais (19 d.).

Vėliau lietuvių, jei viskas klostysis gerai, lauks ketvirtfinalis ir pusfinalis. Kam ir kokie atiteks titulai, bus žinoma spalio 23 d.

„Atvykome siekti medalių. Krepšininkai žino, kad tai bus sunku, tačiau tapti prizininkais, o ypač čempionu niekuomet nėra lengva“, – teigė G. Razutis.

Moterų rinktinė, vadovaujama Linos Dambrauskaitės ir Birutės Zakienės, vyko dieną vėliau, nes jų pirmosios čempionatą pradės dieną vėliau nė vyrai.

1997-ųjų Europos čempionė į komandą subūrė Deimantę Naruševičiūtę, Agnę Valkiūnienę, Gražiną Jočytę, Justiną Burbaitę–Mačiulienę, Aušrą Milašauskę, Sonatą Bareikienę, Jurgitą Jankutę–Meškinę, Rūtą Pazdrazdienę, Gabrielę Valaitytę, Rugilę Vosyliūtę, Ramunę Eskertaitę, Jurgitą Šegždaitę. Visos jos žaidžia kartu Lietuvos moterų krepšinio pirmenybėse, atstovaudamos „Patriočių“ klubui.

Mūsų moterų penketukas Europos čempionate papuolė į A grupę su graikėmis (rungtynės spalio 16 d.), lenkėmis (17 d.) ir turkėmis (18 d.). Kadangi B grupėje žais tris komandos (Italija, Rusija, Ukraina), tai A grupės nugalėtojos iš karto pateks į pusfinalį, o kitos rinktinės (A4–B1; A3–B2; A2–B3) turės dar kautis dėl teisės žaisti juose.

„Patekome į vadinamąją mirtininkių grupę. Bus sunku ir karšta. Savęs nenurašome. Paskutiniosios kontrolinės rungtynes, nors jas ir pralaimėjome, įpūtė vilties, kad čempionate galime visai gerai atrodyti. O koks realus visų varžovų pajėgumas, įsitikinsime jau varžybų metu. Tačiau tikėkimės, kad viskas bus gerai“, – šypsojosi L. Dambrauskaitė.

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas, atlydėjęs rinktines į čempionatą, pasidžiaugė, kad pasirengimo etapas abiems rinktinėms praėjo gana sklandžiai. Krepšininkus siekti pergalių skatins neatsisakiusieji padėti rėmėjai – bendrovė „Arimex“ ir Lietuvos krepšinio federacija su naujuoju prezidentu Vydu Gedvilu priešaky, aprengusi kurčiuosius žaidėjus kone nuo galvos iki kojų.

Taip pat abi Lietuvos rinktinės Italijoje yra tarsi Rimanto Kaukėno paramos fondo ambasadorės, kurtieji krepšininkai vilki džemperiais su šūkiu „Let’s join the fight together“ („Prisijunkime prie kovos kartu“). Tai akcijos dalis, palaikančios fondo veiklą bei sunkiai sergančius vaikus.

„Mūsų pergalės bus skirtos mažiesiems, kovojantiems su klastingais sveikatos priešais“, – teigė E. Kriūnas, pats vaikystėje išgyvenęs nemalonias akimirkas onkologinėje ligoninėje.

Tiesiogines rungtynių transliacijas galite stebėti čempionato puslapyje www.fssi.it/edbcpescara2021/

 

 

 

 

Parašykite komentarą