07. Lietuva Turkija
Sportas

Kurčiųjų žaidynėse – lietuvių ištvermė ir medaliai

Lietuvos sportininkai ketvirtadienį, antrą dieną iš eilės, iškovojo du medalius pasaulio kurčiųjų vasaros. Pasistengė orientacininkai – Adrija Atgalainė, ilgosios distancijos rungtyje tapusi vicečempione, ir Mantas Volungevičius, šioje rungtyje užėmęs trečiąją vietą.

Orientacininkų laukė sunkiausios varžybos žaidynėse. Vyrams tiesia linija reikėjo nubėgti 13,3 km ir rasti 30 kontrolinių punktų (KP), moterims – 8,8 km ir 20 KP. Tai tik ledkalnio viršūnė legendoje. Organizatoriai parinko tokias trasas, jog dalyviai ėmėsi už galvų. Vyrai, grįžę į finišą, savo laikrodžiuose parodė, kad jų trasa buvo itin kalnuota – aukščio amplitudė siekė net 600 m. Moterų distancija buvo kiek lengvesnė (aukščio amplitudė 450 m), tačiau gražiosios lyties atstovėms ir to buvo per akis.

Prognozes, kad vėl visas prizines vietas užims ukrainiečiai, pirmoji nusprendė paneigti Adrija Atgalainė. Ji moterų grupėje iškovojo vicečempionės vardą ir sidabro medalį.

„Prieš startą buvo nuojauta, kad Adrija gali gerai pasirodyti, todėl ryžausi spėti, jog ji bus antra. To ir palinkėjau Adrijai“, – starto akimirkas prisiminė treneris L. Drazdauskas.

Moterų grupėje puikiai bėgo ir kitos Lietuvos atstovės. Gedvilė Diržiūtė užėmė 6-ąją vietą, jaunoji Viltė Kanapinskaitė – 8-ąją.

„Pagal spindulį moterų laukė kone 9 kilometrų trasa, tačiau jos įveikė gerokai daugiau. Pavyzdžiui, Adrija nubėgo 11 km, Gedvilė – 11,5 km, Viltė – 12,5 km“, – kokie nubėgtų kilometrų skirtumai iliustravo L. Drazdauskas.

Vyrų grupėje prizinę – trečiąją – vietą užėmė M. Volungevičius, sugebėjęs įsisprausti tarp ukrainiečių.

Pasak L. Drazdausko, save nežmoniškoje trasoje taip pat pranoko Donatas Tumaitis, užėmęs aukštą aštuntą vietą.

Šia rungtimi Lietuvos orientacininkai baigė žaidynes. Jie Lietuvai iškovojo net keturis medalius (po 2 sidabro ir bronzos) iš iki penktadienio laimėtų aštuonių.

Šalies sportinės delegacijos lyderio vardą užsitikrino M. Volungevičius, laimėjęs tris medalius (vieną sidabro, du bronzos).

Moterų paplūdimio tinklinio turnyro pusfinalyje šauniai kovojo, tačiau pralaimėjo paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė.

Lietuvės susitiko su žaidynių favoritėmis – Ukrainos I komandos narėmis Julija Jaroševska ir Raisa Rylova.

Pirmą setą laimėjo varžovės 21:16. Antrajame sete lietuvės rado jėgų perimti iniciatyvą. Pralaimėdamos 10:13, jos šventė pergalę 21:18.

Kas pateks į finalą, turėjo atsakyti trečiasis kėlinys iki 15 taškų. Ukrainietės ryžtingai pradėjo setą – 3:0, 9:5. Vėliau jų persvara nekėlė abejonių – 15:6.

Ketvirtadienį, 16 val. Lietuvos laiku lietuvės kovos dėl bronzos medalių su čekėmis, kurias pirmajame etape nugalėjo 2:1. Tad yra vilčių, kad bus iškovoti dar vieni medaliai.

Skirtingai susiklostė krepšinio rinktinių baigtys varžybose dėl 5-ųjų vietų.

Dėl šios pozicijos Lietuvos vyrai susirėmė argentiniečiais. Argentiniečiai buvo pajėgesni – 87:77 (24:22, 21:8, 21:23, 21:24).

Lemiamas buvo antrasius kėlinys, kurį varžovai laimėjo 21:8. Įgytą persvarą Pietų Amerikos krepšininkai sumaniai išsaugojo.

Lietuvos rinktinei daugiausią taškų pelnė: Deivis Gindrūnas – 21, Benas Šimanauskas – 17 ir Lukas Laurinaitis – 12.

Mūsų krepšininkai užėmė 6-ąją vietą ir atsisveikino su žaidynių čempionų vardu.

Lietuvos moterys paskutiniąsias rungtynes Brazilijoje žaidė su Turkijos penketuku.

Andriaus Vaicekausko auklėtinės baigiantis pirmajam kėliniui atsiplėšė – 27:17, o kovą laimėjo 85:69 (27:17, 22:17, 12:19, 24:16).

Rezultatyviausiai žaidusi Jurgita Šegždaitė, pelnė net 30 taškų. Ramunė Eskertaitė surinko 19, o Jurgita Navickaitė – 15 taškų.

Penktadienį dėmesio centre bus vienerios varžybos. Dėl bronzos medalių su čekėmis žais Lietuvos paplūdimio tinklininkės. Varžybų pradžia – 16 val. Lietuvos laiku.

Šeštadienį rungtyniaus paskutinis delegacijos narys – Mažvydas Paurys. Jis varžysis disko metimo rungtyje.

Žaidynės baigsis sekmadienį – gegužės 15-ąją.