Piesinys1
Miestas

Krikščioniškieji gimdymo namai pasipuošė gatvės meno kūriniu, jautriai atskleidžiančiu motinos ir kūdikio ryšį

Kauno cente veikiantys LSMU Kauno ligoninės Krikščioniškieji gimdymo namai nuo šiol trauks praeivių akį – ant pastato sienos nugulė dekoro ir dizaino studijos „Gyva grafika“ darbas „Gija“.

Kūrinys simbolizuoja motinos ir naujagimio ryšį. Pasak vieno iš darbo autorių, menininko Žygimanto Amelyno, piešinys primena Leonardo da Vinčio graviūras ir dera prie solidaus seno pastato. „Klasikiniam piešiniui įgyvendinti pasirinkta jautri graviūros technika. Nesenstanti, nekintanti bei amžina, kaip ir jausmas, kurį patiria naujagimio susilaukusi šeima. Tai darbas, kuriam nereikia spalvų – jos atsiranda žiūrinčiojo mintyse, asociacijose ir prisiminimuose“, – pasakoja Ž. Amelynas.

LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė pabrėžė, kad Krikščioniškieji gimdymo namai – viena seniausių gimdymo įstaigų Lietuvoje. „Per metus čia gimsta apie 1000 naujagimių. Neabejoju, kad šių namų darbuotojų šiluma bei profesionalumas ir toliau padės ateiti į pasaulį dar daugybei kūdikių“, – sakė prof. D. Žaliaduonytė.

Krikščioniškuose gimdymo namuose susitinka dvi epochos: daugiau nei 90 metų istoriją menanti senoji pastato dalis ir naujas, 2018 m. baigtas statyti modernus priestatas

Gimdymo namų vadovas Virgilijus Rudzinskas džiaugiasi pastatą papuošusiu kūriniu: „Mūsų gimdymo namuose pasaulį išvysta kas šeštas kaunietis, o per visą gyvavimo laiką čia gimė apie 100 tūkst. naujagimių, tad piešinys gražiai atskleidžia pastato paskirtį. Kartu kūrinys puikiai dera su turtinga pastato istorija – senoji gimdymo namų dalis, ant kurios ir nugulė šis darbas, statyta dar 1926 m. ir yra išsaugojusi vienos pirmųjų Kauno moterų ligoninių fragmentus.“

Piešiniui finansavimas skirtas iš Kauno miesto savivaldybės programos „Kauno akcentai“.
Medikai dėkoja menininkams ir „Kauno akcentams“ už išskirtinę pastato puošmeną, kuri džiugins ne tik gimdymo namuose besilankančius tėvelius, bet ir pro šalį einančius kauniečius.

Kūrinio autorių ir Krikščioniškųjų gimdymo namų nuotraukos.

Parašykite komentarą