Kreta
Įdomybės

Kreta: kur natūralus grožis susipina su architektūros stebuklais

Kreta yra didžiausia Graikijos sala, žavinti nuostabia gamta ir kultūra. Bronzos amžiuje saloje gyveno pirmoji pažengusi Mino civilizacija, o per daugybę amžių sala pasipuošė senoviniais graikiško stiliaus, Venencijos epochos ir Osmanų laikotarpio statiniais, išsibarsčiusiais po visą salą. Kelionės į Kretą – tai tikrų tikriausias atostogų rojus su turtinga istorija. Beribiai salos paplūdimiai, kalnuotas reljefas ir unikalios gyvenvietės kviečia išvysti ne vien tik salos grožį. 

Koks keliautojas esate?

Žavitės architektūra? Retimno senamiestis – tai vieta, kur modernumas persipina su unikalia architektūra. Miestas įkurtas venecijiečiams užėmus Kretą, todėl dalis pastatų yra itališko stiliaus. Siauros gatvelės, nedidukas uostas paįvairina jaukius pasivaikščiojimus, o kur dar dėmesį prikaustanti Fortezza pilis, stūksanti ant kalvos pačiame miesto viduryje.

Esate iš tų, kurie fiksuoja kiekvieną kelionės akimirką? Nepraleiskite vieno iš gražiausių Kretos paplūdimių – Balos lagūnos. Čia pasitiks nuostabus reginys: uolų atodanga, apsupta rausvo smėlio, žydro ir turkio spalvos vandens. Tai neabejotinai nuostabiausias kraštovaizdis Kretoje, į kurį sugūža turistai iš viso pasaulio.

Istorijos mėgėjams verta aplankyti svarbiausias kultūrines salos vietas. Herakliono archeologijos muziejus garsėja kaip vienas svarbiausių muziejų Graikijoje, saugančių didžiulę Mino artefaktų kolekciją. Eksponatai apima visus Kretos priešistorės ir istorijos laikotarpius, iki pat vėlyvo Romos laikotarpio. 

Mėgstate ekstremalius pėsčiųjų žygius? Užkopę į Baltuosius kalnus, rasite vaizdingąjį Samarijos tarpeklį. Kalnų trasa, vingiuojanti tarp stačių uolų, driekiasi per kiparisų ir pušų miškus. 16 kilometrų ilgio nuotykis baigiasi ne ką įspūdingiau – maršrutas driekiasi iki pat juodojo smėlio paplūdimio šalia Libijos jūros. 

Atostogos bus dar įspūdingesnės, jei aplankysite ir kitas žymias Kretos vietas: Arkadijaus vienuolyną, Elafonisi salą, Agios Nikolaos miestą, Spinalonga salos tvirtovę, Knoso rūmus, Chania senamiestį ir švyturį.

Paskutinė minutė iki atostogų – ką žinoti?

Patogiausias būdas nuvykti į Kretą – tai skrydžiai iš Lietuvos į sostinę Heraklioną. Atvykę į antrą pagal dydį šalies oro uostą, greitai ir patogiai pasieksite viešbutį. Svetainėje Beta.lt rasite kelionių pasiūlymų pigiau, todėl keliausite, apsistosite ir pramogausite gera kaina.

Kretos viešbučiai yra įsikūrę vaizdingose ir patogiose vietose. Mėgstantiems miesto šurmulį, įspūdį palieka poilsis pačiame Herakliono centre. Apsistoti galima ir atokesnėse kurorto vietose – viešbučiai užtikrina ramybę, privatumą ir padeda atsitraukti nuo bet kokių rūpesčių. Juose esantys baseinai skirti atsigaivinti tiek siestos metu, tiek atsipalaiduoti po įspūdžių kupinos dienos. 

Parašykite komentarą