5. Partizanu pagerbimo kariuomenes ir visuomenes vienybes diena 2021 m. vyr. srz. sp. Ieva Budzeikaites nuotr.
Karyba

Krašto apsaugos sistemos žingsniai į priekį: visi svarbiausi skaičiai – viename leidinyje

Pasikeitus saugumo situacijai Europoje, Krašto apsaugos ministerija šiemet vykdo dar intensyvesnį Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimą. Tęsiant anksčiau pradėtus darbus ir reaguojant į naujus poreikius, Lietuvos krašto apsaugos sistema deda didelius žingsnius į priekį, o stiprėjanti Lietuvos kariuomenė turi tvirtą visuomenės mandatą. Visa aktualiausia informacija apie krašto apsaugos sistemos augimą  – naujame Krašto apsaugos ministerijos leidinyje „Krašto apsaugos sistema | Skaičiai ir pokyčiai 2022″.

Išaugęs krašto apsaugos sistemos finansavimas šiemet leidžia spartinti Lietuvos kariuomenės modernizacijos ir infrastruktūros plėtros projektus, toliau gerinamos ir Lietuvos bei sąjungininkų karių tarnybos sąlygos, stiprinamas kibernetinis saugumas, tęsiamas dalyvavimas tarptautinėse operacijose. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, 2022 metais krašto apsaugos sistemos nuveikti darbai jau artimiausiu metu leis reikšmingai sustiprinti kariuomenės kovinę galią.

„Šiandien Lietuvos kariuomenė išgyvena ryškų plėtros ir modernizavimo etapą. Auga kariuomenės personalo skaičius, karinio rengimo ir NATO priimančiosios šalies paramos teikimo apimtys. Jau įgyvendinus ir toliau įgyvendinant krašto apsaugos stiprinimo programą Lietuvos kariuomenės galimybės bus vis didesnės, kaip ir šalies apginamumas. Paraleliai, žinoma, bus plečiamas ir sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje”, – teigia ministras A. Anušauskas.

Leidinyje „Krašto apsaugos sistema | Skaičiai ir pokyčiai 2022″ detaliai pateikiama informacija ne tik apie Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų karių Lietuvoje augimą, bet ir apie pilietiškumo stiprinimą, Lietuvos kariuomenės paramą visuomenei ar valstybinėms institucijoms, o taip pat – karinę paramą Ukrainai.

Leidinį galima rasti:

Parašykite komentarą