Lietuvos kariuomenes nuotr
Karyba

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: šiandiena – ne tik apie mūsų, bet ir Ukrainos laisvę

Vasario 16 dieną minimos 104-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metinės. Diena, kai dvidešimt Lietuvos Tarybos narių 1918 m. pasirašė Lietuvos nepriklausomybės nutarimą, žymintį Lietuvos išsivadavimą iš carinės Rusijos imperijos. Lietuvos piliečius šia proga sveikinantis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad šią dieną svarbu nepamiršti tų, kurių laisvei gresia pavojus.

„Tiek mūsų tauta, tiek Lietuvos kariai savo valia, drąsa ir atsidavimu priešinosi didesniems už save ir ne kartą įrodė, kad esame už skriaudikus stipresni savo nepalaužiama dvasia. Vedini šios dvasios ir ryžto ginti savo Tėvynę bei noro gyventi laisvoje Lietuvoje atkūrėme valstybę.

Kaip tauta, suprantanti, už ką šimtmečiais buvo kovota ir suprasdami laisvės trapumą, šiandien visais įmanomais būdais palaikome tuos, kurių laisvei mūsų parama labai svarbi. Solidarumas su Ukraina ir jos žmonėmis ne tik kalbomis, bet ir darbais siunčia žinią, kad Ukrainos suvereniteto išsaugojimas – tai ir mūsų saugumo garantas“, – sako A. Anušauskas.

Lietuva remia Ukrainą ne tik diplomatiniais ir politiniais būdais, bet ir siekia stiprinti Ukrainos pajėgumus gintis nuo agresoriaus. Prieš keletą dienų Lietuva Ukrainui perdavė karinę paramą – priešlėktuvinių raketų siunta.

„Ukrainos saugumas yra ir mūsų saugumas. Atsižvelgdami į didėjantį Rusijos karinį spaudimą Ukrainoje ir aplink ją, suteikiame papildomą paramą, kuri sustiprins Ukrainos karinius pajėgumus bei gebėjimą ginti savo teritoriją ir gyventojus galimos Rusijos agresijos atveju“, – teigia ministras.

Pasak ministro, Lietuva vykdo ir toliau vykdys nuoseklią politiką bei visomis teisiškai įmanomomis priemonėmis rems Ukrainos pastangas judėti Vakarų kryptimi.

Vaizdo medžiaga – pasakojimas apie 1-ojo atskiro lietuvių karių bataliono Vitebske vėliavą ir raidą iki trispalvės: https://www.youtube.com/watch?v=pMZOrudldDM

Parašykite komentarą