Muzikos kapela
Pramogos

Kovo 11-osios proga – naujas liaudiškos muzikos kapelijos „Pivašiūnai“albumas

„Paklausyk, kap kleketuoja parłėkį busilai… Padabok, kap zgriebnai nendryni suka lizdaicį gulbėłės… O aš, saulala, aidamas miškan žibutių, Dzievuliui už tavi padėkavosiu. Ir už kožnų dzienų, ir už gimtų žemį, ir už jos šnektų,“– kovo 11-ąją pristatydami savo naują albumą „Špokai dziedulio liepoj“ dzūkiškai kalba liaudiškos muzikos kapelijos „Pivašiūnai“ muzikantai. Šiandien Alytaus rajone esantis Pivašiūnų bažnytkaimis pelnytai garsėja ne tik dėl stebuklingo Švč. Mergelės Marijos paveikslo, bet ir dėl vienos iš nuotaikingiausių ir savo stiliumi  išskirtiniausių Lietuvos kapelijų atliekamos muzikos.

„Kada, jei ne šiandien, kai ypač gerai suprantame, koks brangus mums yra mūsų kraštas ir jo laisvė? Kada, jei ne dabar, kai niekas netrukdo dainuoti savo kalba, gimta tarme? Jeigu šią akimirką mūsų dainos paskatins kiekvieną girdintį prisiminti savo šaknis, savo tėvus ir tėviškę – mums bus didžiausias įvertinimas už tai, ką kolektyvas puoselėja jau daugiau kaip keturis dešimtmečius,“– sako žinomas televizijos laidų ir renginių vedėjas Giedrius Leškevičius, kapelijoje su savo tėčiu Juozu muzikuojantis nuo tada, kai jam buvo ketveri.

Naujajame albume – penkiolika dainų, iš kurių dauguma – atsiųstos klausytojų ar sukurtos pačių kapelistų. „Didžiausia laimė – viską lipdyti iš savo molio: tiek kalbant apie muzikantus, nes visi – pivašiūniškiai, tiek ir apie dainas, kurios mums buvo patikėtos kaip didžiausias turtas. O štai, mūsų armonikierius Pranas Zajankauskas, nors natomis nerašo ir iš natų neskaito, pats sudėjo jau ne vieną dešimtį dainų, kelias iš jų įrašėme ir dabar,“– pasakoja kapelijos vadovas Algirdas Glovickis. Anot jo, šis albumas – simbolinė duoklė ne tik dzūkų tarmės skambumui, tradiciniam kaimiškam muzikavimui, bet pirmiausiai – žmonėms, savo širdį dovanojantiems, kad visa tai išliktų.

Liaudiškos muzikos žanras tuo ir gyvas – iš lūpų į lūpas perduodant tekstus ir melodijas. O už galimybę visa tai įrašyti „Pivašiūnai“ dėkoja Lietuvos gretutinių teisių asociacijai AGATA ir Alytaus rajono savivaldybei, prisidėjusioms prie projekto finansavimo. Ir žinoma – garso įrašų režisieriui Viliui Narvilui.

Titulinę albumo dainą rasite youtube: https://www.youtube.com/watch?v=68J7FbYHXcc, o visą albumą galite išgirsti „Pakartot.lt“ ir kitose muzikos klausymosi platformose.

Parašykite komentarą