Cecenijos Nepriklausomybes aikste
Miestas

Korekcija Čečėnijos aikštės pavadinime: kauniečių pamėgta erdvė – už laisvę kovojusiems čečėnams

Dėl sąsajų su Rusijos karine invazija Ukrainoje klausimų kėlusi Čečėnijos aikštė Kaune sulaukė korekcijų. Antradienį posėdžiavusi miesto taryba patvirtino Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo darbo grupės siūlymą erdvę greta Kalniečių parko pavadinti Čečėnijos Nepriklausomybės aikšte.

Anksčiau Kalniečiuose esančiai aikštei Čečėnijos pavadinimas suteiktas norint pagerbti už laisvę kovojusius čečėnus ir pirmąjį šalies prezidentą Džocharą Dudajevą.

Išreikšdamas solidarumą su karą išgyvenančia Ukrainos tauta, Kaunas vienas pirmųjų tarp didžiųjų šalies miestų oficialiai nutraukė partnerystės sutartis su Sankt Peterburgu ir Kaliningradu. Realus bendradarbiavimas su šiais Rusijos miestais jau ilgą laiką nevyko ir anksčiau. Baltarusijoje miestų-partnerių Kaunas išvis neturėjo.

Griežtas asmeninis verdiktas priimtas ir šalies agresorės piliečio Sergejaus Roldugino atžvilgiu. Šis asmuo sulaukė Europos Sąjungos sankcijų dėl glaudžių sąsajų su Vladimiru Putinu ir dalyvavimo finansiniame tinkle bei pinigų plovimo schemose. Violončelininkas išbrauktas iš Santakos garbės ženklu apdovanotų asmenų sąrašo.

Parašykite komentarą