moteris
Naudinga žinoti

Kolageno nauda žmogaus kūnui ir sveikatai

Kolagenas yra baltymas, kuris padeda kovoti su senėjimo požymiais: nuo pat mažiausių raukšlelių iki sąnarių skausmo. Šiai dienai kolageną galima rasti daugelyje maisto produktų, kosmetikoje ir vitaminuose. Jeigu norima palaikyti sveiką kūną, apie kolageno papildus vertėtų pradėti galvoti jau sulaukus 30 metų. 

Kas tas kolagenas?

Pats kolageno terminas yra kilęs iš graikų kalbos, o tai reiškia, kad tai yra priemonė, kuri lyg suklijuoja ląsteles ir audinius bei sujungia juos į bendrą visumą. Kolagenas geba sudaryti net apie trečdalį viso žmogaus organizmo pagaminamų baltymų, o šis net nėra pamainomas sužalotų ar žuvusių ląstelių atsinaujinimui. Kolagenas sudaro net apie trečdalį visų žmogaus organizme pagaminamų baltymų. Mūsų organizme kolagenas yra gaminamas visiškai natūraliai, o jo gamybai itin padeda vitaminas C. Tiesa, senstant kolageno gamybos apimtys pradeda mažėti, todėl žmogaus oda praranda elastingumą, ląstelės dauginasi ir atsinaujina vis lėčiau. Būtent dėl šių faktorių atsiranda raukšlės, plaukai ir nagai tampa trapesni, silpnesni, pasireiškia ūmus sąnarių skausmas. Sulaukus 30 – ies metų, kūnas jau būna netekęs apie 15 procentų turėto kolageno, todėl verta pradėti naudoti kolageninius papildus. Šiuos papildus ir panašią produkcijos liniją galite rasti Ohhira internetinėje parduotuvėje!

Kam ir kokią naudą suteikia kolagenas?

Kolagenas suteikia didžiulę naudą skirtingoms kūno vietoms, todėl jo mažėjimas pajuntamas labai greitai. Kolagenas odai padeda stiprinti kraujagysles, aprūpina ląsteles maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Odos vidiniuose sluoksniuose esantys elastinas ir kolagenas yra pagrindiniai odos jungiamojo audinio baltymai, kurie padeda išlaikyti odos elastingumą, drėgmę bei stangrumą. Taip pat kolagenas naudingas plaukų augimui ir nagams, todėl šis baltymas padeda palaikyti jų stiprumą, augimą, išvaizdą bei blizgumą. 

Kolagenas žinomas ir, kaip sąnarių sudedamoji medžiaga – šis baltymas palaiko sąnarių elastingumą ir mažina sparčią dėvėjimosi riziką. 

Kas lėtina kolageno gamybą?

Yra tam tikrų mitybos ypatumų ar gyvenimo būdo veiksnių, kurie turi nemažai neigiamos įtakos kolageno gamybai.
Didelis cukraus kiekio suvartojimas. Cukraus poveikis yra ypatingai žalingas odai, todėl jo nuolatinis vartojimas skatina raukšlių atsiradimą.
Rūkymas. Šis procesas skatina kraujagyslių susitraukimą, kurios nuolat maitina išorinius odos sluoksnius. Logiška, kad mažėjant odoje maistinių medžiagų ir deguonies, atsiranda polinkis raukšlėms.
Miego stoka. Šis reiškinys skatina ląstelių ir audinių neatsikūrimą, todėl labai svarbu tinkamai išsimiegoti.
Nuolatinis buvimas saulėje. Kenksmingas saulės poveikis ypatingai skatina kolageno skaidulų irimą, todėl oda praranda savo elastingumą, pradeda sausėti ir raukšlėtis.
Mažas išgeriamo vandens kiekis. Stokojant vandens organizme esančios ląstelės pradeda po truputį silpnėti, todėl kolagenas kietėja ir tampa trapus. Šis reiškinys skatina raukšlelių atsiradimą. Siūloma per dieną suaugusiam žmogui išgerti apie 2 litrus vandens.

Parašykite komentarą