kompiuteris
Įdomybės Naudinga žinoti

Kokiose svetainėse lietuviai lankosi dažniausiai?

Internetas mūsų visų gyvenime įgyja vis didesnę reikšmę. Įvairiuose portaluose naršome naudodamiesi ne tik kompiuteriu, bet ir mobiliuoju telefonu ir tą darome tiesiog reguliariai. Šiame straipsnyje aptarsime svetainių ir paslaugų rūšis, kuriomis internetu žmonės naudojasi dažniausiai.

Patys populiariausi – socialiniai tinklai

Turbūt nieko per daug nenustebins, kad žmonės kasdien nežmoniškai daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose. Čia vienvaldis karalius, bent jau Lietuvoje, yra feisbukas. „Facebook“ socialinio tinklo paskyrą turi daugybė įvairiausių amžiaus grupių žmonių – šiuo socialiniu tinklu naudojasi praktiškai visi nuo paauglių iki senjorų.

Feisbukas turi dvi pagrindines stiprybes – visų pirma šiame socialiniame tinkle galima sekti visas pagrindines naujienas, kadangi čia pranešimais dalijasi ne tik žmonės, bet ir naujienų svetainės, komandos, įmonės ir panašiai. Be to, „Facebook“ turi turbūt populiariausią susirašinėjimo platformą – „Messenger“. Pastaroji savo populiarumu šiuo metu gerokai lenkia net visišką klasiką SMS žinutes.

Lietuva tai ne Jungtinės Amerikos Valstijos, todėl čia nėra toks populiarus „Twitter“ socialinis tinklas, tačiau „Instagram“ išties sulaukia labai didelio vartotojo susidomėjimo. Tiesa, šis socialinis tinklas yra paplitęs tarp jaunesnių žmonių.

Įvairios pramogos ir specialaus turinio portalai

Lietuviai mėgsta žaisti įvairius žaidimus, tą daro būtent internete. Casino Lietuvoje taip pat darosi vis labiau populiarus būtent internete. Be to, populiarumo sulaukia sporto svetainės – ypač krepšinio ir futbolo.

Kalbant konkrečiai apie sportą, daugybė žmonių dalyvauja įvairiuose menežderio tipo žaidimuose. Dažniausiai jie turi ir labai patogias mobilias aplikacijas.

Mamos dažnai skaito įvairius forumus, jaunimas taip pat diskutuoja sau aktualiomis temomis. Tad iš esmės tam tikras paslaugas ar pramogas siūlančios svetainės yra tikrai labai populiarios. Kita vertus, ši sritis yra labai plati, todėl galbūt apskritai reikėtų kalbėti apie tai, kaip internetas pakeitė mūsų gyvenimą.

Žinias sužinome nebe iš laikraščių

Reikia akcentuoti, jog interneto renesansas Lietuvoje praktiškai sunaikino popierinę spaudą. Žinoma, jūs tikrai galite įsigyti laikraščių ir jie vis dar egzistuoja, tačiau paklauskite savęs kada realiai tą darėte paskutinį sykį. Dabar žmonės naujienas skaito nuotoliniu būdu, o pagrindiniai šalies naujienų portalai (tokie kaip DELFI.lt ar lrytas.lt) kasdien sulaukia šimtų tūkstančių unikalių vartotojų.

Žinoma, visi didieji žiniasklaidos rinkos žaidėjai turi labai patogias mobiliąsias versijas, dažniausiai ir specialią aplikaciją, todėl naujienas sekti dabar yra labai paprasta ir daugybė žmonių vos tik atsikėlę gali per keletą minučių sužinoti svarbiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius.

El. paštas ir kiti darbiniai įrankiai

Be abejo, internetas labai smarkiai pasitarnauja ir darbe. Žmonės kasdien naudojasi savo el. pašto dėžutes, dažniausiai tokių visi turime net ne po vieną. Tai taip pat gerokai palengvina mūsų gyvenimą, kadangi čia turbūt net nėra ką kalbėti – el. paštu komunikacija yra šimtus kartų greitesnė nei klasikiniu paštu.

Dauguma lietuvių naudoja Google elektroninį paštą – „Gmail“. Tačiau labai populiarios ir kitos pašto dėžutės. O pats el. paštas taip pat labai sėkmingai veikia ir mobiliajame telefone.

Parašykite komentarą