Antzemines saules elektrines Smartecon 24
Naudinga žinoti

Kokios yra saulės elektrinių galimybės?

Saulės elektrinės yra ekonomiškai ir ekologiškai naudingas pasirinkimas namų ūkyje, net ir tada, jei jame sunaudojama nedaug energijos. Didesnėms namų valdoms verta rinktis 10 kW pajėgumo saulės elektrinę, o mažesniems ūkiams visiškai užtenka ir 3 kW galingumo saulės jėgainės.

Kuo pasižymi 10 kW pajėgumo saulės jėgainė?

Šio pajėgumo saulės jėgainė per metus pagamina iki dešimties tūkstančių kilovatvalandžių elektros energijos. Po įrengimo savininkui ji tarnauja iki 40 metų. Ši elektrinė veikia be jokio garso ir jai nėra reikalinga atskira priežiūra. Užtat jos savininkas akivaizdžiai pajunta smarkiai sumažėjusias išlaidas, skirtas elektros energijos sąnaudoms apmokėti. O šauniausia tai, kad savininkas pats pasigamina namų ūkiui reikalingą elektros energiją. Be to, ko nesunaudoja vasarą, tai gali patikėti saugoti ESO tinklams.

Negana to, už šios rūšies elektrinės įrengimą iš valstybės paskui galima gauti maždaug trečdalio dydžio kompensaciją. Kita vertus, turėdami namuose tokią elektrinę, jūs solidžiai padidinsite bendrą savo namų valdų vertę. 10kW saulės elektrinės kaina nustatoma pagal tai, kokius reikia atlikti šios jėgainės montavimo darbus ir kokios medžiagos tam yra reikalingos.

Kokiu principu veikia 10 kW pajėgumo saulės elektrinė?

Saulės elektrinės moduliai iš artimiausios mums žvaigždės skleidžiamos energijos tiesiogiai gamina elektros srovę. Įtampos keitiklis (inverteris) nuolatinę elektros srovę paverčia kintamąja. Iš inverterio kintamoji elektros srovė patenka į apskaitos spintą, iš kurios elektra jau būna paskirta naudoti namų buities reikmėms. Pagamintos ir paskui panaudotos elektros energijos kiekis būna įtraukiamas į specialų apskaitos skaitiklį. Perteklinės energijos kiekis dieną būna tiekiamas į bendrą tinklą, o vakare grąžinamas atgal.

Kada verčiau rinktis 3 kW pajėgumo saulės jėgainę?

3kW saulės elektrinės labiausiai tinka tokiam namų ūkiui, kuris per metus nesunaudoja daugiau nei trys tūkstančiai kilovatvalandžių. Kitaip tariant, tokios jėgainės pakanka, jei namuose yra tik vienos fazės elektros įvadas. O saulės elektrinė veikia ne tik vasarą, bet ir žiemą, kai dangus būna giedras arba debesuotas.

Kur galima įrengti saulės elektrines?

Įprastai saulės elektrinės moduliai būna įrengiami ant pietinės stogo pusės. Tačiau jei pastatas stovi netikusiu kampu, būna atgręžtas į šiaurės kryptis, arba jei didesnę dienos dalį būna paniręs į šešėlį, arba statinio stogas yra per mažo ploto, tada geriau jėgainę įrengti ant žemės.  Saulės jėgainei įrengti idealiai tiktų nedidelio nuolydžio natūralūs ar dirbtiniai žemės šlaitai, atgręžti iš šiaurės, šiaurės rytų, ar šiaurės vakarų pusės į pietinį horizontą.

Kaip tinkamai prižiūrėti saulės jėgainės modulius?

Saulės jėgainės moduliai nereikalauja rimtesnės priežiūros. Daugeliu atvejų pakanka juos nušluostyti drėgna šluoste arba kempine, jei jie būna apdulkėję, o lietui nepavyko jų nuplauti. Tiesa, tai daryti reikia gana atsargiai, kad nesubraižytumėt apsauginio modulių sluoksnio. Retkarčiais juos valyti verta, nes kuo moduliai būna švaresni, tuo efektyviau gamina elektros energiją. Be to, žiemą nuo jų sniego valyti neprireikia, jei jie pasvirę didesniu nei 15 laipsnių kampu, nes tada sniegas pats nuo jų nuslenka žemyn. Gera žinia ta, kad saulės jėgainės moduliai nebijo atmosferos kritulių poveikio.

Parašykite komentarą