termometras
Naudinga žinoti

Kokie medicininiai prietaisai turėtų būti kiekvienuose namuose?

Jei galvojate, jog tokius kūno parametrus kaip kūno temperatūrą ar kraujo spaudimą užtenka pamatuoti kartą į pusmetį gydytojo kabinete – jūs klystate. Šiandieninėje visuomenėje nutukimas ir įvairios širdies ligos dažnai pasireiškia tarp įvairaus amžiaus žmonių. Pagrindinės to priežastys: nesveiki mitybos įpročiai, mažas fizinis krūvis ar stresas. Dėl šios priežasties yra rekomenduojama stebėti savo kūną tam, kad galėtumėte kaip galima greičiau užkirsti kelią tam tikrų ligų atsiradimui. Šiame straipsnyje pateiksime keletą medicininių prietaisų, kuriuos pravartu turėti kiekvienuose namuose.

Termometras

Kūno temperatūros matavimas medicinoje yra be galo svarbus. Taip yra dėl to, nes daugeliui ligų yra būdinga kūno temperatūros kaita. Ligos eiga gali būti matoma, stebint kūno temperatūrą. Tai leidžia gydytojui ne tik paskirti reikiamą gydymą, bet ir įvertinti jo efektyvumą, todėl termometrai yra tie medicininiai prietaisai, kuriuos rekomenduojama turėti visiems žmonėms. Gripas ar peršalimas yra dažniausios ligos, susijusios su temperatūros padidėjimu. Taip pat reiktų žinoti, jog žmogaus kūno temperatūra kinta per visą dieną, priklausomai nuo to, kokia veikla jis užsiima. Įprastai ji padidėja dėl bet kokio fizinio krūvio. Taigi, jei jaučiate nuovargį, silpnumą ar kaulų laužymą, būtinai pasimatuokite temperatūrą!

Svarstyklės

Dar vienas svarbus prietaisas, kurį reiktų turėti namuose – svarstyklės. Jos greitai išmatuoja jūsų kūno svorį, kas gali būti itin naudinga, kadangi staigus kūno masės pasikeitimas gali reikšti, jog organizme yra hormonų disbalansas ar sutrikusi lipidų apykaita. Dabar galima rasti svarstyklių, kurios iš karto nustatytų ir jūsų KMI (kūno masės indeksą), bei parodytų, kokia yra jūsų kūno vandens, kaulų raumenų ir riebalų masė. Šios funkcijos dažnai yra ypač reikalingos aktyviai sportuojantiems žmonėms. Žinoma, dabar vis daugiau ir daugiau žmonių kenčiant nuo valgymo sutrikimų, svertis reikėtų saikingai ir taip pat per daug nereaguoti, jei svarstyklės parodys vienu ar keliais kilogramais daugiau nei įprastai – gi svarbiausia, jog jūs gerai jaučiatės savame kūne!

Kraujospūdžio matuoklis

Šis prietaisas yra būtinas, jei esate vienas iš žmonių, kenčiančių nuo aukšto (hipertenzija) ar žemo (hipotenzija) kraujo spaudimo. Susiduriantiems su šiomis ligomis yra rekomenduojama kraujo spaudimą matuoti kasdien, reguliariai ir duomenis užsirašyti, vėliau pateikiant juos savo gydytojui. Kraujospūdžio matuoklio naudojimas taip pat padeda įvertinti išrašytų vaistų poveikį, reguliuojant kraujo spaudimą kiekvienam žmogui individualiai. Laikoma, jog normalus kraujo spaudimas yra apie 120/80. Tad, jei kaip tik planavte viena tokių prietaisų įsigyti, pasirinkite varle.lt, kur rasite didelį jų pasirinkimą pačia geriausia kaina.

Inhaliatorius

Inhaliatorius – prietaisas, padėsiantis visiems, kurie dažnai susiduria su kvėpavimo takų problemomis. Įprastai jis yra reikalingas dviem amžiaus grupėms: vaikams, turintiems astmą ar alergiją, bei vyresnio amžiaus žmonėms, daug laiko praleidžiantiems namuose ir nebeturintiems normalaus fizinio krūvio. Inhaliatorius padeda sumažinti patiriamus simptomus, tokius kaip kvėpavimo takų paburkimą ar sunkus kvėpavimas. Be viso to, jis gali būti ir puiki prevencijos priemonė, skirta apsisaugoti nuo įvairių aplinkoje esančių bakterijų, grybelių ar virusų.

Pulsoksimetras

Galiausiai, paskutinis medicininis prietaisas, kurį verta turėti kiekvienuose namuose – pulsoksimetras. Greičiausiai apie jį daugelis žmonių yra girdėję mažiausiai, lyginant su prieš tai minėtais prietaisais. Tad, kas yra pulsoksimetras? Tai įrenginys, skirtas neinvaziniu būdu matuoti kraujo prisotinimo deguonimi lygį bei kartu stebėti ir širdies ritmą. Pulsoksimetras yra itin naudingas aktyviai sportuojantiems žmonėms, kadangi jis padeda teisingai organizuoti savo treniruotes, ir žmonėms, turintiems širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo ligų. Pastaruoju metu jie taip pat tapo itin populiarūs dėl koronaviruso pandemijos, kadangi būtent juo galima nustatyti, kada žmogui yra reikalinga rimtesnė priežiūra ir hospitalizacija. Sveikų žmonių kraujo prisotinimo deguonimi lygis neturėtų nukristi žemiau nei 90-91 proc., kadangi nukritus žemiau yra reikalingas papildomas deguonis.

Parašykite komentarą