Tvari dovanu pakavimo ideja
Įdomybės

Kokie kvepalai kvepia rojaus sodais?

Tikriausiai esate patyrę, jog vieni kvepalai ilgiau skleidžia pasakišką aromatą ilgiau už kitus. Taip nutinka todėl, kad skiriasi juose esančių aromatinių medžiagų, eterinių ir kvapniųjų aliejų sankaupa. Kuo ji didesnė, tuo kvapas ryškesnis ir ilgiau išliekantis.

Kiek pasaulyje šiuo metu yra pagrindinių kvepalų rūšių?

Kaip teigia žinovai, dabartiniu metu pasaulyje yra žinomos penkios pagrindinės kvepalų rūšys. Jos tarpusavyje skiriasi ne tik kaina, bet ir eterinių aliejų koncentracija bei skleidžiamo kvapo intensyvumu. Kvepalai yra skirstomi į tikruosius kvepalus, kvapnų vandenį, tualetinį vandenį, odekoloną ir kūno dulksną.

Kuo skiriasi tikrieji kvepalai nuo tualetinio ir kvapiojo vandenų?

Tikrieji kvepalai kainuoja gana brangiai, nes jų aromatas išlieka maždaug 15 valandų, nes juose esančios aromatinės medžiagos sudaro net iki 40 procentų bendros sudėties. Todėl jais nebūtina visam išsikvėpinti, užteks ir vos kelių lašų, kad gardžiai kvepėtum visą dieną.

Tuo tarpu tualetiniame vandenyje esančių kvapiųjų medžiagų sudėtis sudaro ne daugiau 15 procentų, todėl jo skleidžiamas aromatas išsilaiko tik iki keturių valandų. O kvapusis vanduo turi truputį daugiau aromatinių medžiagų, todėl skaniu kvapu gali džiuginti iki šešių valandų. Abeji vandenys kainuoja žymiai pigiau už tikruosius kvepalus.

Ką galima pasakyti apie odekolonus ir kūno dulksną?

Odekolone yra iki aštuonių procentų eterinių aliejų koncentracijos, tad jo aromatas nedingsta porą valandų. Įprastiniai odekolonai kainuoja labai pigiai, juose aptinkami medžio, gėlių arba citrusinių vaisių kvapai. Juos įprastai naudoja vyrai. O kūno dulksnoje tėra vos iki penkių procentų siekianti aromato koncentracija. Todėl ją galima pavadinti paprasčiausiu kūno purškikliu. Ši priemonė parduodama dideliais kiekiais. Jos kvapas ant kūno išsilaiko vos vieną valandą. Todėl ją verta naudoti po vonios ar dušo, darbe, namie – rytais ir vakarais, kai norisi pasijusti žvaliai.

Kokių populiariausių prekės ženklų kvepalai užpildo mūsų šalies rinką?

Mūsų šalyje populiarumo nepraranda tokie kvepalų gamybos prekiniai ženklai, kaip Creed, Franck Boclet, Sospiro, Dorin, Giorgio Armani, Jean-Charles, Guerlain, Givenchy bei Mugler. Pastarasis prancūziškasis prekės ženklas siūlo  aromatus, tarsi atkeliavusius pas mus iš kitos realybės, gal net iš rojaus. Šiuos išskirtinės kokybės kvepalus drąsiai galima vadinti klasika, nes jie nepavaldūs laiko tėkmei ir vilioja ypatingo skonio kvapais.

Parašykite komentarą