mobilus telefonas
Naudinga žinoti

Kodėl verta apsaugoti savo išmanųjį telefoną su apsauginiu stikliuku?

Jeigu nusprendėte, jog jau yra metas įsigyti naują išmanųjį telefoną, tuomet jums tikrai nepakaks išsirinkti tik norimo modelio. Reikia pagalvoti ir apie tai, kaip jūs jį nuspręsite apsaugoti nuo įvairiausių įbrėžimų, sudaužymų ir sklimų. Faktas, kad reikės šiek tiek panarplioti ir apie specializuotas parduotuves, kurios pardavinėja apsaugines priemones skirtas jūsų išmaniojo telefono modeliui. 

Ką svarbu žinoti apie apsauginį stikliuką?

Telefono apsauginis stiklas yra vienas iš aktyvių būdų, kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną nuo įvairių fizinių pažeidimų. Jeigu išsirinkote išties aukštos kokybės stikliuką, tuomet jį privalomai turi sudaryti keturi sluoksniai.

  • Pirmasis sluoksnis yra arčiausiai jūsų išmaniojo telefono. Jis atsakingas už įvairus stiprumo smūgių atlaikymą
  • Antrasis sluoksnis yra PET plėvelė, kuri leidžia stipriai nespaudžiant piršto, išmaniajame telefone pasirinkti norimą funkciją 
  • Trečiasis sluoksnis yra grūdintas stiklas
  • Ketvirtasis sluoksnis yra oleofobinė danga.

Šie visi keturi sluoksniai yra sutalpinti tik į 0,4 milimetrų stikliuką ir apsaugo jūsų telefoną nuo įvairaus tipo pažeidimų. Faktas, norint išsirinkti kokybišką telefono stikliuką teks sumokėti tikrai ne mažą sumą, tačiau juo galėsite džiaugtis ilgą laiką, o išmaniajam apsauga yra garantuota!

Kas yra PET ir TPU apsauginės plėvelės

PET terminas reiškia polietileno tereflalatą, o būtent iš šio gaminio yra gaminami geriamųjų limonadų buteliukai. Šio tipo apsauginė plėvelė yra pati pigiausia, todėl ji parduodama net po kelis vienetus iš karto. PET plėvelės privalumai būtų tokie, kad dėl jos plonumo, išmaniojo telefono ekranas yra itin maloniai ir lengvai liečiamas. Deja, šios plėvelės nėra atsparios jokiems smūgiams, įbrėžimams (gali būti pažeidžiamos net monetų ar raktų įbrėžimams) ar skilimams. Taip pat šio tipo apsauginės plėveles ypatingai greitai susidėvi. Jos siūloma įsigyti tik tada, jeigu užsisakėte telefono stikliuką, tačiau jo reikia palaukti dar kokią savaitę. Tam, kad ekranas labai nesusibraižytų, galite užsiklijuoti PET tipo plėvelę.

TPU terminas reiškia termoplastinis polietilenas, o jo pranašumas yra toks, jog yra atsparus įbrėžimams ir riebalams. Šio tipo plėvelės pasižymi elastingumu, o tai reiškia, kad atsiradus net smulkiems įbrėžimams, jie po kurio laiko tiesiog išnyksta! Logiška, kad TPU plėvelės yra žymiai kokybiškesnės nei PET. Na, o TPU plėvelių minusas yra toks, jog jos yra labai minkštos, todėl braukiant per telefono ekraną, ją galima pajusti. Šio tipo plėvelės yra klijuojamos naudojant tik specialų vandens purškalą.

O kaip su nano danga?

Nano danga yra yra vienas iš būdų, kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną. Tiesa, nano dangos plėvelės ar stikliuko nėra. Visas principas yra toks: skysta medžiaga padengiamas išmaniojo įrenginio ekranas. Galutiniame rezultate tos medžiagos visiškai nesimato. Na, o nano dangos minusas yra toks, kad net ir padengus telefono ekraną dvigubu nano dangos sluoksniu, jūs nematysite kada ekranas yra pažeistas bei kada jau yra laikas pakeisti šį nusidėvėjusį sluoksnį. Būtent taip rizikuojate pažeisti ar subraižyti savo išmaniojo telefono ekraną. 

Parašykite komentarą