Naudinga žinoti

Ko galima tikėtis apsilankius pas dietologą?

Nutukimas yra viena iš ryškių žmonijos problemų. Sveika mityba, aktyvus laisvalaikis, miegas, gera savijauta yra iškeičiama į priešingus dalykus, kurie sukelia ne tik fizinių, bet ir psichologinių pokyčių. Tam, kad būtų galima atsikratyti nereikalingų kilogramų ir padėti sau psichologiškai galima pasitelkti dietologo paslaugas. 

Kokie yra šiuolaikinių dietologų pacientai?

Galbūt ir anksčiau buvo, jog dietologai spręsdavo problemas susijusius tik su didžiuliu antsvoriu. Nors ir dabar didžioji dalis pacientų sudaro tokie, kurie serga nutukimu, tačiau gydytojas padeda ir tiems, kurie nori priaugti svorio, tie, kurie turi mitybos nepakankamumą, įvairias problemas su virškinimu, po žarnyno operacijų, kas serga onkologinėmis ligomis, net ir tuos, kurie turi įvairiausių alergijų bei specifinį gyvenimo būdą ir mitybos režimą. Dietologų konsultacijos yra paremta tuo, kad patirdami didžiulį stresą ir nerimą nepersivalgytumėte arba atvirkščiai – išvis nevalgytumėte. Reikia suvokti tokį faktą, kad nors ir maistas yra malonumas, kiekvieno žmogaus valgymo režimas yra kitoks – jeigu vienam tiko toks mitybos būdas, nereiškia, kad kitas galės juo vadovautis. Apsilankymas pas dietologą padės jums įveikti savo stresą, valdyti kūno kontrolę bei emocinę būseną. Tam, kad galėtumėte nusiraminti ir įveikti stresą, gali padėti šių produktų vartojimas – jūrinė lašiša, ramunėlių arbata, žalioji arbata, juodas šokoladas, ciberžolė ir natūralus jogurtas. 

Kada suprasti, jog yra turima nutukimo problema?

Visiems yra sudėtinga pripažinti, kad yra susiduriama su tam tikrais sunkumais, kurie gali pažeisti mūsų asmenybę. Kaip ir kiti, taip ir nutukimo sunkumas gali ne tik sukelti jums išorinių diskomfortų, bet ir fiziškai atlikti tam tikrų gyvenimiškų veiksnių: sunku lipti laiptais, greitai vaikščioti (bėgioti), dažnai ima dusulys, permušinėja širdį ir pan. Tam, kad palengvinti savo gyvenimo dalią ir prailginti gyvenimo metus, rekomenduojama kreiptis į dietologą. Paskatinimas turi būti ne tai, kad kokia nors pašalinių žmonių nuomonė, kad neturite saiko, bet įsigilinimas į save ir pagalvojimas, kodėl atsirado toks kūno masės padidėjimas? Na, o jeigu atsakymo nerandate arba norite sužinoti savo priežastį – dietologas visada padės ir atsakys į jums rūpimus klausimus. Žinoma, nutinka atveju, kad dietologo konsultacijos nepadeda, tuomet yra skiriamas medikamentinis arba chirurginis būdas, kuris išsprendžia nutukimo problemą. Bet tam, kad jums būtų paskirti medikamentai ar chirurgo paslaugos, vis tiek iš pradžių reikės įveikti dietologo „kėdę.“ 

Labai svarbu nedelsti vien tam, kad nutukimo problema nesukeltų papildomų ligų – cukrinio diabeto, pakilusio kraujo spaudimo, skrandžio rūgštingumo, cholesterolio kiekio kraujyje bei problemų su sąnariais. Nutukimas skatina ir vėžio atsiradimą, gali būti nevaisingumo priežastimi ir sukelia psichologinių bėdų – depresiją. Kiekvienas turi būti atsakingas už savo kūno gerbūvį, nes tik mums patiems juose reikia būti ir gyventi. 

Ar dietologai leidžia valgyti saldumynus ar lankytis greito maisto restoranuose?

Viskas, kas yra su saiku – leistina. Dietologas nėra teisėjas, todėl jis negali drausti jums daryti ar valgyti tai ką jūs norite. Jis jums gali tik parekomenduoti ir pasakyti, kas jums yra tinkama, o kas – ne. Svarbiausia yra tai, kad jūsų kasdieniška mityba būtų subalansuota ir paremta ne greito restorano maistu. Tie, kas turi tvarkingą mitybos režimą, tiems nėra ir tokie skaudūs tie nuklydimai – pasilepinimai saldumynais ar „nesveiku“ maistu. Subalansuotos mitybos planas neturi būti jūsų priešas, o kaip tik draugas, kuris jums nori padėti įveikti nutukimo problemą ir džiaugtis žymiai kokybiškesniu gyvenimu. 

Parašykite komentarą