knygos
Naudinga žinoti

Knygų rekomendacijos: trys romanai, kurie nustebins nepaprastu gamtos grožiu

Knygos – galimybė pažinti tolimus kraštus, egzotiškas tradicijas, persikelti laiku į praeitį ar pakeliauti po fantazijų pasaulį. Literatūros įvairovė gali patenkinti net išrankiausio skonio skaitytojus. Ieškote nuotykių, aistros, pažinimo ar skonių? Kiekvienam atsiras jam skirtas kūrinys. 

Šį kartą parengėme rekomendacijas tiems, kuriuos žavi nepaprasti gamtos aprašymai. Parinktuose romanuose aplinka vaidina svarbų vaidmenį ir tampa lygiaverčiu veikėju.

William Kent Krueger „Maloningoji žemė“

Romanas „Maloningoji žemė“ nukelia į JAV Didžiosios depresijos laikus. Albertas ir Odis – broliai, netekę tėvų ir dėl perpildytų vaikų namų atsidūrę indėnų internate. Čia gyvena daugybė vaikų, kuriuos iš gimtųjų vietų išvežusi valdžia nusprendė „suamerikoninti“. Gyvenimas čia tikrai ne pats mieliausias, o Albertui ir Odžiui, vieninteliams baltaodžiams interneto gyventojams, tenka daugiausiai bausmių ir skriaudos.

Galiausiai vaikai su dar pora bičiulių pabėga ir baidarėmis pasileidžia Misisipe. Jie keliaus per visą šalį, sutikdami įvairių personažų, patirdami daugybę nuotykių ir ieškodami atsakymo į klausimą, kas yra namai. Skaitytojams prieš akis atsivers ne tik didingas epas apie draugystę, moralę ir atlaidumą, bet ir nepaprasti JAV gamtos vaizdai.

Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“

„Ten, kur gieda vėžiai“ – knyga, sudrebinusi literatūros pasaulį. Vos pasirodžiusi ji šovė į topų viršūnes ir juose laikėsi daugybę mėnesių. Siužetas nukelia į Šiaurės Karoliną, kur pelkių apsuptyje gimė pagrindinė veikėja Klaja Klark. Dar vaikystėje ji liko visiškai viena: iš pradžių mergaitę paliko mama, tada išėjo broliai, o galiausiai dingo ir tėvas. Miestelio žmonių atstumta našlaitė prieglobstį rado pelkėse.

Išlikimo istorija turi detektyvinį prieskonį, nes romanas pasakoja ir apie žmogžudystę. Delia Owens sukūrė nepaprastą istoriją apie moters stiprybę bei gamtos didybę. Šiaurės Karolinos pelkių aprašymai gyvi ir be galo vaizdingi. Autorė taikliai vaizduoja mažų bendruomenių problemas, diskriminaciją bei draugystės galią.

Holly Ringland „Visos Alisos Hart gėlės“

Ši knyga – netiesioginis bilietas į Australiją. Romanas pasakoja jautrią ir sukrečiančia istoriją apie smurtą šeimoje ir bandymą atsitiesti. Pagrindinė veikėja Alisa – nuostabios sielos mergaitė, kurios gyvenimą apkartina nuolatinis smurtas. Po nelaimingo atsitikimo šeimoje Alisa atsiduria niekada nematytos močiutės gėlių ūkyje, kuriame prieglobstį randa likimo nuskriaustos moterys.

„Visos Alisos Hart gėlės“ – romanas apie netektį, smurtą šeimoje, traumas, gebėjimą atsitiesti, stiprybę, draugystę bei, žinoma, paslaptis. Abejingais nepaliks ir aplinka. Rašytoja mus nukelia į vaizdingą pakrantę, vėliau – nuostabų gėlių ūkį, o galiausiai į Australijos dykumas.

Daugiau įdomių romanų ieškokite interneto knygyne patogupirkti.lt

Parašykite komentarą