Knygos pristatymas. Justino Lekaviciaus nuotraukos 18 of 31
Kultūra Žmonės

Knygos pristatyme su dukromis ir anūke apsilankiusi V. Mauručaitė – apie pasiūlymą sužadėtiniui bei ilgametę svajonę

„Vaikams knygas skaičiau nuo mažų dienų. Tiek Gabrielei, tiek Angelai, tiek anūkei Adrijai.

Angela net ir dabar dar prašo „paskaityk“, nors jau pati tą puikiai daro savarankiškai. Namuose turiu knygų net nuo savo vaikystės, kurias mielai dabar skaito mažosios“, – savo įpročiais užsukusi į lietuvių autorės Jovitos Mazinos knygos pristatymą dalinosi verslininkė, dainininkė Viktorija Mauručaitė.

Dar neatėjo eilė

Susipažinti su mažiesiems skirta istorija, pavadinta ,,Kajaus ir Ateivuko kelionė į Burbuliandiją“, žinomą moterį palydėjo ir artimiausios jai damos – dukros Gabrielė ir Angela bei anūkė Adrija.

„Namuose apstu ir knygų, kurias vaikystėje mėgo vyresnioji dukra. Jas išsaugojome ir dabar visą tai jau įdomu ir Gabrielės dukrai. Smagu, kad tai, kas kažkada sukurta ir išleista, mūsų šeimoje augina jau trečiąją kartą žmonių. Mažai yra dalykų, kurie per tokį laiką nepraranda savo vertės ir neišeina iš mados“, – pastebėjo pašnekovė.

V.Mauručaitė labiausiai vertina patiriamąsias, mokomąsias, psichologines, mados knygas. Domisi ir biografine literatūra. Jai knygų skaitymas – prasmingas laikas palepinti save.

„Norėtųsi tą daryti dažniau“, – sako žinoma moteris.

Gaminti mėgstanti V. Mauručaitė jau maždaug penkiolika metų pasvajoja apie galimybę išleisti autorinių receptų knygą, o sužadėtinį Artūrą Butkevičių, ne vieno žinomo atlikėjo prodiuserį ir koncertų organizatorių, ragina leidinyje paatvirauti apie Lietuvos pramogų pasaulio paslaptis.

Kaip ir mama, psichologines ar naujų žinių galinčias suteikti knygas vertina ir dainininkė Vasha. Ji puikiai prisimena save mažą ir jai tėvų prieš miegą skaitytas istorijas. Knygeles Vasha beveik kasdien prieš pasineriant į sapnų pasaulį skaito su dukrele Adrija.

„Išmaniaisiais laikais skaityti tikras, spausdintas knygas kartu su vaikais yra būtina. Nė kiek neabejoju, kad jų telefonas ar kompiuteris nepakeis niekada“, – įsitikinusi pašnekovė.

Įtraukianti istorija

Savo knygos mažiesiems pristatyme Jovita Mazina pasakojo gimusi ir augusi Alytuje, bet, baigusi ekonomikos studijas, atvyko gyventi į Kauną. Kartu su vyru ji augina sūnų Majų ir dukrą Milaną – didžiausius savo svajonės kurti vaikams įkvėpėjus ir palaikytojus. Dešimtmetis Majus nuo 4 m. profesionaliai sportuoja, dalyvauja kartingų varžybose. Yra iškovojęs ne vieną titulą ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių varžybose. Šiais metais prestižinėse Rotax MAX Challenge Grand Finals varžybose lietuvaitis laimėjo antrąją vietą savo amžiaus grupėje ir stovėjo ant nugalėtojų pakylos tarp pasaulio geriausiųjų. Šešerių metų dukra Milana lanko pramoginius šokius.

„Majus, o vėliau ir Milana, nuolat prašydavo „išgalvoti“ tik jiems skirtų istorijų. Sekdama jas, stengdavausi sukurti ne tik įdomų pasakojimą, bet ir atsakyti į tuo metu vaikams rūpimus klausimus. Taip vieną vakarą prieš miegą Majus paklausė, ar egzistuoja ateiviai? Ar kitose planetose kažkas gyvena? Taip ir gimė Ateivukas – smalsus, linksmas personažas, tapęs Majaus ir Milanos numylėtiniu“, – pasakojo J. Mazina.

Ji prisiminė, kad sykį, klausydami dar vienos istorijos apie Ateivuką, vaikai pasiūlė šias pasakas užrašyti. Jovita priėmė iššūkį – vakarais, visiems sumigus, ji sėsdavo ir užrašydavo tai, kas papasakota. Vėliau, padedama leidybos konsultantės Vitalijos Maksvytės, Jovita pasaką gludino ir taisė, o gerai žinoma ir ne vieną apdovanojimą pelniusi dailininkė Marija Smirnovaitė jai sukūrė spalvingas iliustracijas. Taip ir gimė ši, pirmoji, jos knyga vaikams ,,Kajaus ir Ateivuko kelionė į Burbuliandiją“. Kadangi pati Jovita labai mėgsta keliauti, tai ir knygelės istorija su tuo susijusi. Taip pat joje yra paminėtas įvykis iš tikro jų šeimos gyvenimo.

„Leiskimės drauge į nepaprastą kelionę!“, – jau ne tik savo, bet ir visus vaikus kviečia J. Mazina.  

Parašykite komentarą