Fotografijos autorius Aleksandras Šiekštelė
Kultūra

Knygos pristatymas: Raimos Zander „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“

Gegužės 9 d. 17.30 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 322 k.) kviečia į susitikimą su knygos „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“ autore Raima Zander (Raimonda Canderiene) ir leidėju Viliumi Gužauskiu („Homo liber“).

Skaitant autorės atsiminimus apie 7-ojo dešimtmečio Slabodkę, Kauno Vilijampolės mikrorajoną, kuriame ji ir užaugo, galima grįžti į laiką ir vietą, kurio daugiau niekada nebebus, bet kuris išryškėja sovietmečio kartos Kauno inteligentų (ir chuliganų) mimikoje, savęs ir kitų vertinime, elgesyje, aprangoje, santykiuose. Ypač juose. Ne veltui autorė skrupulingai knygos puslapiuose suslapstė to laiko artefaktus: penkių rublių kupiūrą, erškėtrožių (o gal ne jų) žiedlapius. „Tiems, kam reikia.“

„2017-ųjų rudenį apėmė noras savo feisbuko paskyroje ką nors parašyti. <…>  Aš tiesiog paskelbiau tokį opusą iš vaikystės. Pavadintas „Mano upė“. Kadangi augau Vilijampolėje, prie „Inkaro“ gamyklos, rašiau apie tą šalimais tekantį Nemuną, kuris mums buvo viskas: jame plaukiojome su kazankėmis, maudėmės ir plūduriavome ant padangų, šalimais rengėme iškylas, rinkome karvašūdžius nuostabiems gėlių darželiams. Nemuno pakrantėje mano prosenelis ganydavo žirgus, ten vesdavome maudyti šunį…

Rašiau apie rajoną, kurį visi vadina Slabodke ir laiko banditėlių bei užribio personažų vieta. Iš tiesų ten visą laiką gyveno daugybė labai šviesių, išsilavinusių žmonių. Iš tų laikų geriausiai atsimenu tarp žmonių vyravusius santykius.

Maloniai kviečiame. Bus galima įsigyti knygų.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą