Knygos pristatymas Pirmoji vyriausybe
Kultūra Žmonės

Knygos „Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės“ pristatymas

Spalio 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (K. Donelaičio g. 8, III a. renginių salėje) vyks žurnalistės, publicistės Ramunės Sakalauskaitės knygos „Pirmoji vyriausybė – vizijos ir galimybės“ pristatymas. Svečiai: iš Kauno kilę Pirmosios Vyriausybės nariai Jonas Biržiškis, Albertas Sinevičius, Algirdas Saudargas. Renginį moderuoja žurnalistė, diplomatė Violeta Gaižauskaitė.

Knygoje pasakojama apie Kazimieros Prunskienės vadovaujamos pirmosios Vyriausybės veiklą, atskleidžiamos sudėtingos vidaus ir tarptautinės politikos aplinkybės, perėjimo į naują socialinį ir ekonominį būvį sunkumai, sovietinės kariuomenės siautėjimas, Kremliaus paskelbtos ekonominės blokados padariniai. Ministrų veikla atskleidžia, kaip buvo grindžiamas pradinis kelias į tikrąją Lietuvos nepriklausomybę, ES ir NATO. Politinės publicistikos knygoje,  iliustruotoje Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotraukomis, aprašomi sudėtingi Vyriausybės ir Aukščiausiosios Tarybos santykiai, pirmojo ministrų kabineto atsistatydinimo aplinkybės. Autorė remiasi asmenine žurnalistine patirtimi, Vyriausybės priimtais dokumentais, ministrų liudijimais.

Anot filosofo Vytauto Rubavičiaus, knygą su įdomumu perskaitys ir prisimenantieji anuos laisvinimosi iš sovietinės okupacijos įvykius, išgyventą  nepaprastos, sakytume, šventos pakylėjančios bendrystės jausmą, ir apie tuos laikus bent kiek nuvokiantieji iš tėvų pasakojimų ir mokyklinių vadovėlių. Prisimenančiųjų skaitymas prikels asmeninius išgyvenimus, jau nusėdusius atmintyje, ir apsitrynusius mitingų, demonstracijų, savųjų politinių kovų vaizdinius, vers ginčytis, nesutikti ar pritarti knygoje išsakomiems vertinimams.  Autorė sukaupusi didelę ne tik žurnalistinio darbo, bet ir „knaisiojimosi“ archyvuose patirtį. Skaitytojas neabejotinai pajus bendravimo su kalbinamais žmonėmis nuotaiką. Prisiminimai daugeliui istorinių dokumentų suteikia papildomos prasmės, sykiu istoriją priartina prie gyvenimo, iškelia gyvenimiškąsias, žmonių santykių, jų lūkesčių ir nevilčių prasmes. Autorė kai kuriuos įvykius ir ryškiausių mūsų politinių vadovų santykius nušviečia kitaip, nes esame įpratę vertinti. Suvokti anuo metu vykusių vietinių „pilkųjų“ politinių kovų niuansus, išlaikant tam tikrą distanciją, jai padeda asmeninė aktyvios sąjūdietės patirtis,  buvusios ir išlikusios pažintys su daugeliu politinės scenos veikėjų – ne tik didžiūnų, bet ir juodadarbių. Pateiktų ir aptartų dokumentų gausa, pirmosios Vyriausybės narių prisiminimai sudomins ir profesionalius istorikus.

Ramunė Sakalauskaitė yra parašiusi knygas „Politikos ringe“, „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“.

Būtina registracija (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSekuZq9gg87XmT8gu2Qg2clR5DMIEyrei9gwXmrZ1ZqS1zMbw/viewform) arba tel. 8 37 32 44 17. Būtinas galimybių pasas arba ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas. Rekomenduojame atvykti bent 10 min. anksčiau.

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

 

Parašykite komentarą