202 09 16 NOA atviru duru diena © Eitvydas Kinaitis 46
Kultūra

Kino gido rekomendacijos: Tuvės Janson istorija ir atgimę Šekspyro pasakojimai

Pirmąją Naujųjų savaitę LRT kino gidas rekomenduoja nepraleisti net dviejų įspūdį paliksiančių biografinių filmų: „Scanoramos“ žiūrovams pažįstamos juostos „Tuvė“ ir pirmąją lenkų garsenybę pristatančio „Bodo“. Savaitgalį praskaidrins italų humoras ir romantinė juosta LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“.

Ketvirtadienis, sausio 6 d.

Pirmasis Naujųjų metų „Elito kino“ vakaras bus skirtas biografinei skandinavų dramai „Tuvė“ (Tove, rež. Zaida Bergroth, 2020). Vilniaus Europos šalių forume „Scanorama“ rodytas filmas pasakoja apie legendinių „Trolių Mumių“ pasaulio kūrėją, rašytoją Tuvę Janson.

Helsinkis, 1945-ieji. Ką tik pasibaigęs karas tapytojai Tuvei Janson atneša ne tik laisvės jausmą, bet ir kūrybinių iššūkių. Užaugusi iliustruotojos ir žymaus tuomečio skulptoriaus šeimoje, moteris stengiasi įsitvirtinti šalies meno pasaulyje. Blogi kritikų atsiliepimai ir negaunamos stipendijos Tuvei kelia dvejonių. Norėdama užsimiršti ji pasineria į bohemiškus vakarėlius ir užmezga aistringus romantinius santykius su vedusiais partneriais.

Biografiniame menininkės filme dėmesys skiriamas ankstyvajam jos kūrybos laikotarpiui, kai Tuvė pradėjo susitikinėti su politikos filosofu Atosu Wirtanenu ir karštai pamilo teatro režisierę Vivica Bandler. Šios paskatinta moteris parašė pjesę Mumių tema spektakliui vaikams bei pati sukūrė scenografiją ir kostiumus.

Įspūdingą kūrėjos kelionę į pasaulio vaikų širdis žiūrėkite 21 val. per LRT PLIUS. Dar 60 dienų po premjeros filmą peržiūrėti bus galima LRT mediatekoje.

Vaizdo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=OC2ajh__2qw

Penktadienis, sausio 7 d.

LRT PLIUS „Europos kino“ rubrika pristato britų darbą – kelių dalių istorinį serialą „ Tuščia karūna. Ričardas II“ (Hollow Crown. Richard II, rež. Rupert Goold, 2012), pelniusį net 7 kino apdovanojimus.

„Ričardas II“– Viljamo Šekspyro dramų ciklo, skirto XIV ir XV a. sandūros įvykiams, pirmoji dalis.

Čia vaizduojamas suirutės metas, kai Anglijos diduomenė, skilusi į dvi mirtinų priešų stovyklas, užtraukė sunykimo grėsmę visam kraštui. Gvildenamos tironijos, rimtos atsakomybės už valstybę ir jos žmones, moralios politikos problemos. Personažai spalvingi ir ryškūs, konfliktai įspūdingi.

Sulaukęs dešimties metų Ričardas II paveldėjo karūną, tačiau iki 1398 m. jį globojo dėdė Lankasterio hercogas. Jam valdant, Šimtamečio karo nualintą ir finansiškai išsekintą Angliją krėtė vidaus krizės. Nepatyręs, silpnas, tačiau įsitikinęs savo dieviškosios valdžios galia, negalėdamas sutaikyti dviejų priešininkų – pusbrolio Henriko Bolingbruko ir Norfolko hercogo Mourbio – jaunasis karalius juos ištremia. Vėliau perima mirusio dėdės žemes kaip mokestį už karą Airijoje. Tačiau jį pralaimi ir supykdo daugelį dvariškių…

Įsijunkite per LRT PLIUS 21.30 val.

Vėlų penktadienio vakarą, 23.25 val., tęskite nuotaikingai – su komedija „Kietas faras“ (Hot Fuzz, rež. Edgar Wright, 2007).

Filmo centre – pavydūs policijos pareigūnai, besistengiantys sugadinti gyvenimą kolegai Nikolui Eindželui. Iš didelio miesto jis yra išsiunčiamas į mažą Sandfordo miestelį, o į porininkus jam paskiriamas visiškas bukaprotis. Vis dėlto netrukus jiems pavyksta aptikti tikro nusikaltimo pėdsakus…

Šeštadienis, sausio 8 d.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ šeštadienio vakarą svečiuosis „Daktaras į namus“ (House Calls, rež. Howard Zieff, 1978). Tai – romantiška drama, pasakojanti apie našlį chirurgą Čarlį Nikolsą, bandantį susitvarkyti gyvenimą ir iš naujo išmokti juo džiaugtis.

Visada turėjęs didelį pasisekimą tarp priešingos lyties atstovių, vyras vis dažniau įsipainioja į trumpalaikius romanus. Tačiau erotinių nuotykių sūkurys vyrui greitai nusibosta. Čarlis jaučiasi ne kaip laisvas paukštis, o greičiau kaip žuvis, išmesta į krantą. Tačiau vieną dieną viskas pasikeičia, kai jo paciente tampa graži, nepriklausoma, išsiskyrusi An Atkinson. Vyras įsimyli ir nori laimėti moters palankumą. Tačiau jų susitikimas kupinas iššūkių, o  Čarliui dar reikės laimėti tikrą kovą dėl mylimosios dėmesio.

Filmas per LRT PLIUS bus rodomas 21 val.

Nuo 22.40 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovus džiugins italų komedija „Sūnus, vardu Erazmas“ (Un figlio di nome Erasmus, rež. Alberto Ferrari, 2020).

Studentaudami keturi draugai Askanijus, Jakopas, Enrikas ir Pjetras smagiai leido laiką Portugalijoje, kur buvo išvykę pagal „Erasmus“ mainų programą. Čia jie patyrė vieną nuostabiausių gyvenimo nuotykių ir visi įsimylėjo žaviąją Amaliją. Nuo to laiko prabėgo dvidešimt metų. Kiekvienas jų pasirinko savo gyvenimo kelią ir beveik pamiršo senus draugus.

Tačiau ateina akimirka, kai jiems vėl tenka susivienyti. Keturiasdešimties sulaukę vyrukai sužino, kad jų mylėtoji Amalija mirė, ir ketvertas išvyksta į laidotuves Lisabonoje. Staigmena jiems tampa moters palikimas – sūnus, kurio tėvas, pasirodo, yra vienas iš draugų. Belaukdami DNR testo rezultatų, jie leidžiasi ieškoti paslaptingo dvidešimtmečio sūnaus.

Filmą dar keturiolika dienų po parodymo per televiziją žiūrėkite LRT mediatekoje.

Vaizdo anonsas: https://youtu.be/W_gpFcb-ZI0

Sekmadienis, sausio 9 d.

Nemiegantiems sekmadienio naktį, 21.50 val., LRT TELEVIZIJA rodys biografinę lenkų dramą „Bodo“ (Bodo, rež. Michal Kwiecinski, 2017).

Lenkų aktorius, režisierius ir kino prodiuseris Eugeniuszas Bodo (1899–1943) buvo prieškario reviu teatrų žvaigždė ir neprilygstamas kino vaidmenų bei dainų, kurios dainuojamos iki šiol, interpretuotojas. Kartu jis buvo daugybės skandalų herojus, moterų ir vyrų geismo objektas. Jo spalvinga, paslaptinga ir tragiška biografija tiesiog prašėsi į ekranus. Filmo autoriams rūpėjo ne tik atkurti pirmąja lenkų garsenybe vadinamo menininko gyvenimą, pasibaigusį Stalino lageryje, bet ir sudėtingą tarpukario Lenkijos epochą. Ekrane atgims įdomiausi ano meto Lenkijos bohemos atstovai ir teatro spektaklių bei filmų, linksminusių publiką ne vieną dešimtmetį, fragmentai.

Dar 30 dienų po juostos parodymo ją žiūrėkite LRT mediatekoje.

Vaizdo anonsas: https://youtu.be/MEbvUZCdMKM

Parašykite komentarą