Filmas Rūgštus miškas
Kultūra

KINAS BIBLIOTEKOJE. R. Barzdžiukaitės „Rūgštus miškas“

Įsivaizduokite apžvalgos aikštelę, į kurią žmonės plūsta išvysti mirusį mišką. Turistus čia stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Vieniems kormoranų nusiaubtas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti šio reginio mistiškumu.

Rugpjūčio 25 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salėje) kviečiame į naujausią rež. Rugilės Barzdžiukaitės filmą „Rūgštus miškas“. Apsilankiusieji galės susitikti ir su filmo kūrėjais.

„Rūgštus miškas“ režisierė, operatorė, montuotoja Rugilė Barzdžiukaitė yra kino ir teatro režisierė, tyrinėjanti objektyviosios ir įsivaizduojamos realybės skirtumą. Ji skatina kūrybingai ir žaismingai mąstyti antropocentrinį, žmogaus žvilgsnį į viską aplinkui. Kaip žiūri paukštis, ką mato žuvis, kokiomis juslėmis suvokia?  Žmogiškosios regos periferijoje egzistuoja kitas ir kitų pasauliai, žiūrint iš kokio aukščio ir kokiu kampu žiūrėsi.

„Šis filmas mums buvo vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė,“ – sakė vienas iš Lokarno kino festivalio (Šveicarija) sudarytojų Sergio Fantas. Filmas buvo apdovanotas Pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje „Už tai, kad atvėrė mums nepažintą gamtą ir parodė, jog viską lemia mūsų suvokimas, gražus ar bjaurus gali būti pasaulis“ (Funa Maduka, „Netflix“ kūrybos ir pirkimų vadovė).

Filmo peržiūra yra tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį Kauno apskrities viešoji biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos, dalis. „Green Brigdes“ komanda siekia iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatinti bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką bei gilų gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Projekto „Green Bridges“ iniciatyvos finansuojamos iš Erasmus+ programos lėšų.

„Rūgštus miškas“, 2018, 63 min. Rež. Rugilė Barzdžiukaitė. Amžiaus cenzas – V. Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą