krepsinis 6
Sportas

Kauno „Žalgiris“ rengia pirmąjį sporto hakatoną Vidurio ir Rytų Europoje

Kitą savaitę, pirmadienį, rugsėjo 16 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje startuoja Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo rengiamas tarptautinis hakatonas.

Hakatonas – tai dvi dienas trunkantis inovatyvių sprendimų kūrimo maratonas, kuriame dalyvauja įvairūs startuoliai bei technologiniai, ekspertiniai partneriai. Juos vienija vienas tikslas – įveikti hakatoną rengiančios organizacijos iššūkį. Hakatono pabaigoje startuolių komandos  pristato sprendimų prototipus, kuriuos sukurti padeda IT profesionalai, koduotojai, dizaineriai bei kiti specialistai, galintys įvykdyti iškeltą užduotį.

Plataus masto renginys organizuojamas bendradarbiaujant kartu su verslo inovacijų konsultavimo įmone „Katalista ventures“. Hakatoną remia viena didžiausių pasaulyje išmaniųjų sporto technologijų kūrėja „Genius Sport“ kompanija, bendradarbiaujanti su tokiomis lyderiaujančiomis sporto asociacijomis kaip FIBA, NBA ir NCAA. Prie hakatono taip pat prisideda Kauno technologijos universitetas (KTU).

„Kauno „Žalgiris“ – dinamiškas, atviras pažangai ir naujovėms sporto klubas. Todėl ne tik siekiame efektyviai išnaudoti visas moderniųjų technologijų teikiamas galimybes sportiniams rezultatams gerinti, bet ir tapti inovatoriais, skatindami naujos kokybės sporto, verslo ir intelekto bendradarbiavimą, kuris suteiks pridėtinę vertę ir Lietuvos visuomenei“, – pabrėžė „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

Dvi dienas truksiančiame maratone aštuonios startuolių komandos iš Lietuvos ir kitų Europos šalių ieškos inovatyvių sprendimų trijose pagrindinėse srityse – kaip maksimalizuoti „Žalgirio“ sporto rezultatus įvertinant ir gerinant žaidėjų fizinius duomenis, vykdant galimų traumų prevenciją, didinti „Žalgirio“ aistruolių įsitraukimą į komandos veiklą pasinaudojant išmaniųjų technologijų teikiamu potencialu bei atverti naujas galimybes krepšinio klubo verslo partneriams.

„Toks plataus masto hakatonas, į kurį atvyksta vieni pažangiausių ir žinomiausių sporto  pasaulyje startuoliai is Prancūzijos, Latvijos, o taip pat lietuviai, dirbantys su ne vienu garsiu sporto atstovu bei jiems padėsiantys mentoriai iš tokių valstybių kaip Jungtinė Karalystė ir Airija – mūsų regione vyksta pirmą kartą. Džiaugiamės galėdami po „Žalgirio“ arenos stogu suvesti didžiausius sporto grandus su progresyviai mąstančiais protais ir būti tokio inovatyvaus bendradarbiavimo pradininkais ne tik Lietuvoje, Baltijos šalyse, bet ir visoje Vidurio bei Rytų Europoje“, – teigė „Katalista ventures“ partneris inovacijoms Arvydas Plėta.

Hakatonai sporto pasaulyje tampa vis dažnesniu reiškiniu. Panašius startuolių maratonus, kuriuose gimsta inovatyvios idėjos ir sportui pritaikyti sprendimai, yra surengę Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Eurolyga Barselonoje.

Parašykite komentarą