Kaunas 3
Miestas

Kauno valdantiesiems siūloma važiuoti pasimokyti į Vilnių ir Klaipėdą

Opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje pateikė siūlymą miesto valdantiesiems atleisti trumpalaikės reklamos skleidėjus nuo vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą ant Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančių ar valdytojo teise valdomų objektų išdavimą nuo karantino paskelbimo iki karantino pabaigos, tačiau Kauno valdantieji į tai neatsižvelgė ir balandžio 28 d., Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu, priėmė sprendimą atidėti trumpalaikės reklamos skleidėjams vietinės rinkliavos mokėjimo terminą 3 mėnesiams, o po to žiūrėti kokių sprendimų verslui reikės ateityje.

„Deja, išgirsti nebuvome. Valdantieji nesugebėjo išgirsti ir verslo atstovų, kurie kreipėsi į Savivaldybę pagalbos.  Jau dabar aišku, kad vietinės rinkliavos mokėjimo termino nukėlimas 3 mėnesiams realaus poveikio ir efektyvios pagalbos gilią krizę išgyvenančiam lauko reklamos sektoriui neturės, nes neatleis nuo vietinės rinkliavos mokėjimo, o tik nukels įsipareigojimų vykdymą vėlesniam laikotarpiui. Su tokiu lėtapėdišku ir neryžtingu sprendimu lieka neaišku, ką po mėnesio pamatysime. Ar užteks greitosios pagalbos priemonių verslui gaivinti, ar jau ir reanimacijos reikės, kuri kažin ar padės?“, – klausia TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Balandžio 28 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai dėl nuomos mokesčio mažinimo už Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą nuomininkams, kuriems dėl Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino vykdoma veikla yra visiškai uždrausta, apribota ar sustabdyta ir nėra galimybės jos vykdyti alternatyviais būdais. Nuomos mokestis, kai nuomininkas atitinka minėtus kriterijus, gali būti mažinamas iki 100 proc., kitais atvejais nuomos mokestis gali būti mažinimas ne daugiau kaip 70 procentų. Kitu tarybos sprendimu asmenys bus  atleisti nuo vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) lauko kavinėse 2020 m. išdavimą.

TS-LKD frakcija Kauno m. savivaldybėje siūlė sumažinti nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius labiausiai paveiktų sektorių įmonėms, atnaujinti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą, tačiau šie sprendimai dar net nesvarstomi.

„Kauno savivaldybė stipriai vėluoja su sprendimų priėmimu. Prasidėjus koronaviruso pandemijai jau kovo mėnesį buvo aišku, kad atėjo ir ekonominė krizė. Todėl padėti verslui reikia efektyviomis ir skubiomis priemonėmis, kad būtų galima išsaugoti verslą ir darbo vietas. Jeigu valdantieji negirdi verslo atstovų ar opozicijos, gal jau metas atsibusti ir apsidairyti aplinkui bei pasimokyti iš Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybių“, – teigė E. Gudišauskienė.

Tiek Vilniaus, tiek Klaipėdos savivaldybės jau priėmė sprendimus dėl savivaldybės paramos į sunkią padėtį patekusiems ir darbo pajamų netekusiems miestiečiams. Klaipėdos savivaldybė, sudarė galimybę nemokėti vietinių rinkliavų lauko reklamos bendrovėms tris mėnesius.

Sveikintinas Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas atverti kavinėms ir restoranams miesto viešąsias erdves sulaukė tiek šio verslo sektoriaus atstovų teigiamo įvertinimo, tiek pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Vilniaus miesto savivaldybei pranešus, kad dėl karantino sostinė šiam sezonui lauko kavinėms nemokamai atveria visas miesto viešąsias erdves, vos per vieną darbo dieną sulaukta 151 restoranų, kavinių ir barų prašymo. Vilniaus iniciatyvą pastebėjo, vertina ir svarsto kaip ją pritaikyti San Franciskas ir Niujorkas.

,,Nacionaliniu lygiu kalbų dėl pagalbos verslui yra labai daug, tačiau realios pagalbos verslo atstovai dar nesulaukė. Versle laikas yra esminis faktorius. Todėl geriau ne kalbėti, o veikti ir greitomis priemonėmis skatinti verslą. Kaune dėl pagalbos verslui iš viso nėra nei kalbama, nei daroma. Gera Vilniaus savivaldybės iniciatyva nemokamai suteikti miesto viešąsias erdves padės kavinėms, restoranams ir su jais susijusiems verslams išlikti šiuo sunkiu laikotarpiu“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narys Jonas Koryzna.

TS-LKD frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje kreipėsi į Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį ir siūlo pasekti Vilniaus savivaldybės pavyzdžiu ir lauko kavinėms nemokamai suteikti viešąsias erdves Rotušės, Nepriklausomybės ir Vienybės aikštėse, Kauno pilies prieigose, Vilniaus gatvėje, Laisvės alėjoje, Miesto sode, ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir Aleksoto, Panemunės, Vilijampolės, Žaliakalnio bei kitų mikrorajonų skveruose, aplink kuriuos yra veikiančios kavinės bei restoranai.

Primename, kad dar kovo 23 d. TS-LKD frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje pateikė siūlymus miesto valdantiesiems, kaip būtų galima stabdyti koronaviruso plitimą Kaune ir sušvelninti jo poveikį ekonomikai. TS-LKD frakcija siūlė sumažinti nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius labiausiai paveiktų sektorių įmonėms. Įmones, kurių veikla apribota dėl koronaviruso, karantino laikotarpiu siūlėme atleisti nuo nuomos mokesčio mokėjimo už savivaldybės turtą. Savivaldybei siūlyta atnaujinti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą, nepradėti naujų projektų, jei nėra užtikrintas jų finansavimas bei stiprinti Savivaldybės biudžeto finansinę kontrolę.

Parašykite komentarą