Miestas

Kauno valdantiesiems siūloma imtis neatidėliotinų veiksmų siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą ir jo įtaką ekonomikai

Opozicinė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje pateikė siūlymus miesto valdantiesiems, kaip būtų galima stabdyti koronaviruso plitimą Kaune ir sušvelninti jo poveikį ekonomikai.

„Pirmiausia turime įgyvendinti būtiniausias koronaviruso plitimo sustabdymo priemones ir šiam tikslui skirti reikalingas lėšas iš administracijos rezervo fondo, tam turime pasitelkti medikus, policijos, ekstremalių situacijų valdymo specialistus, verslo, NVO ir pilietinės miesto visuomenės atstovus. Antra veikimo kryptis – savivaldybės kompetencijos ribose priimti svarbius sprendimus, siekiant sušvelninti koronaviruso poveikį ekonomikai ir gyventojų gerovei“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Opozicijos nuomone, susidariusi situacija reikalauja skubių miesto savivaldybės sprendimų ir komunikacijos visuomenei.

„Manome, kad tiek miesto visuomenė, tiek ir tarybos nariai turėtų būti operatyviai informuojami apie savivaldybės priimtus ir numatomus veiksmus dėl koronaviruso suvaldymo. Iki šiol taryboje nevyko diskusija ir neturime jokios informacijos apie priemones, kurios palengvintų šio viruso pasekmes miesto ekonomikai ir gyventojams. Infromacijos trūksta, todėl atsiranda vietos interpretacijoms, nepasitikėjimui, o to šiuo sudėtingu metu reikia mažiausiai. Todėl siūlysime antradienį vyksiančio savivaldybės tarybos posėdžio metu ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatoriui pristatyti informaciją ir atsakyti į klausimus dėl miesto savivaldybės veiksmų mažinant COVID-19 grėsmę. Apmaudu, kad miesto valdantieji kol kas neišgirdo siūlymų organizuoti posėdį nuotoliniu būdu ir spręsti su viruso plitimu susijusius klausimus, kaip tai daro Vilniaus savivaldybė“, – teigė TS-LKD Kauno skyrių sueigos pirmininkė, miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė.

Savivaldybės valdantiesiems pateikti siūlymai iš administracijos rezervo fondo skirti lėšas ir stiprinti Kauno miesto socialinių paslaugų centrą, socialinės srities nevyriausybines organizacijas, kad šios galėtų teikti paslaugas gyventojams, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Būtina įpareigoti savivaldybės įmones atlikti miesto viešųjų erdvių dezinfekavimo darbus, ypač tose vietose kur yra didžiausi miestiečių srautai. Taip pat siūloma peržiūrėti Aplinkos apsaugos ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąsias programas, atlikti savivaldybės 2020 metų biudžeto analizę. Sutaupytas lėšas iš priemonių, kurių įgyvendinimui reikės mažesnių resursų, perskirstyti būtiniausių prevencinių priemonių koronavirusui stabdyti įgyvendinimui, ekstremalios situacijos grėsmių šalinimui, o taip pat kompiuterinės įrangos socialiai pažeidžiamoms šeimoms bei švietimo įstaigoms įsigyjimui, tokiu būdu siekiant užtikrinti sklandų nuotolinio ugdymo procesą.

Valdant koronaviruso poveikį ekonomikai, TS-LKD frakcija siūlo sumažinti nekilnojamo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius labiausiai paveiktų sektorių įmonėms. Įmones, kurių veikla apribota dėl koronaviruso, karantino laikotarpiu siūloma atleisti nuo nuomos mokesčio mokėjimo už savivaldybės turtą. Tai pat rekomenduojama iki vasaros atidėti komunalinių mokesčių mokėjimą darbo netekusiems asmenims, o sprendimus, susijusius su mokesčių didinimu atidėti iki ekstremalios situacijos pabaigos. Savivaldybei siūloma atnaujinti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą, nepradėti naujų projektų, jei nėra užtikrintas jų finansavimas bei stiprinti savivaldybės biudžeto finansinę kontrolę.

Parašykite komentarą