Kaunas. Ledas 4
Miestas

Kauno savivaldybė ir VRK bendradarbiaus skatinant rinkimų skaidrumą ir aktyvumą

2019-ieji Lietuvai itin svarbūs – šalyje vyks net treji rinkimai. Kauno savivaldybė ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda bendradarbiavimą užtikrinant rinkimų skaidrumą ir skatinant rinkėjų aktyvumą.

Nors gyventojai su miesto reikalais susiduria kasdien, ankstesnių metų statistika rodo, kad savivaldos rinkimuose lietuviai balsuoja gana vangiai. Vis dėlto piliečiai, rinkimų metu pareiškiantys savo nuomonę ir pasirinkimą, yra tvirtos demokratijos garantas, todėl Kauno miesto savivaldybė kartu su VRK pradeda bendradarbiavimą.

„Kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimuose Lietuvos gyventojai turės galimybę išreikšti savo valią ir pasirinkti, kas ateinančius ketverius metus darys įtaką jų gyvenimui. Valios išreiškimas rinkimuose – tai ne vien skambi frazė. Rinkimai ir jų rezultatai svarbūs priimamiems sprendimams, kurie tiesiogiai veikia mūsų kasdienybę. Rinkimai – tai demokratijos šventė, kurioje dalyvauja visi laisvi, sąmoningi ir atsakingi krašto gyventojai. Balsuojantis žmogus yra ne tik laisvas rinktis, bet ir prisiimti atsakomybę už savo sprendimus. Jis yra tikrasis savo krašto šeimininkas. Kviečiu visus rinkėjus būti aktyviais ir atsakingai nuspręsti, kas priims sprendimus, darančius įtaką Jūsų krašto ateičiai“, – akcentavo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 d., gegužės 12 d. rinksime Lietuvos prezidentą, o gegužės 26 d. – Europos parlamento narius.

Parašykite komentarą