Scena jauniesiems talentams
Miestas

Kauno miesto tarybai sujungus tris ugdymo įstaigas, opozicija pasigenda naujos mokyklos koncepcijos

Iki naujųjų mokslo Choreografijos mokykla ir Vaikų ir jaunimo laisvalaikio rūmai Kaune bus prijungti prie M. Petrausko muzikos mokyklos, tokį sprendimą priėmė antradienį posėdžiavusi Kauno miesto savivaldybės taryba. Sprendime numatyta, kad 2021-2022 m. mokslo metais niekas neturėtų keistis, o naujosios integruotos scenos menų programos planuojamos tik nuo 2022 m. rugsėjo 1 d.  

Aiškinamajame rašte teigiama, kad didėjant mokinių mokymosi krūviams, aktualus tampa ir laiko išteklių, skirtų kokybiškam neformaliajam ugdymui, efektyvus planavimas. Integralus meninis ugdymo pobūdis kuria galimybes gebėjimų ir kompetencijų produktyviam lavinimui, racionaliai naudojant turimus laiko išteklius. Taigi integralaus tarpdisciplininio meninio ugdymo poreikiu abejoti netenka. Šiuo metu muzikos ar choreografijos mokyklose vykdomos išplėstinio meninio ugdymo programos, skirtos mokiniams baigusiems pagrindinio ugdymo programas ir turintiems tam tikrų ketinimų rinktis vieną ar kitą meninę būsimos profesijos kryptį. Sujungus tris įstaigas naujos programos skiriamos tik 7-14 metų vaikams.

Potencialūs meno studijų aukštosiose mokyklose studentai lieka be mokyklos rengiančios šokio profesijai.

„Kaip visada, daugiau klausimų nei atsakymų. Sako, kad laiko iki 2022 m. bus laiko diskusijoms ir kokybiškam programų parengimui, bet kam tada skubėti? Suprantu, kad turime orientuotis į Z kartos vaikus, kuriems keliami kitokie tikslai, bet kaip persipins formalusis ir neformalusis švietimas, ar yra parengtos kokios gairės ar pan.? Šis svarbus sprendimo projektas nėra vertintas antikorupciniu požiūriu ir tai kelia dar didesnių įtarimų, kad sprendimo projektas skubotas, keliantis abejonių ir neišdiskutuotas su bendruomene”, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narė Jurgita Kupčinskienė.

Ugdymo įstaigų sujungimas Kauno savivaldybės opozicijoje esantiems konservatoriams kelia ir daugiau klausimų.

„Prie M. Petrausko mokyklos prijungus dvi ugdymo įstaigas pasigendame aiškios scenos meno mokyklos koncepcijos. Priimant sprendimą yra privalu žinoti kokios formalaus ir neformalaus ugdymo programos išliks, nes norint skatinti moksleivių saviraišką, turime šias programas plėsti. Šiuo metu nematome pagrindimo su kokiomis problemomis susiduriama, kokių programų trūksta. Neturint šios analizės, negalime pritarti tokiam savivaldybės tarybos sprendimui” – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Parašykite komentarą