Nuotrauka 1
Miestas

Kauno miesto savivaldybė investuoja į saugesnį Kauną

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) policijos pareigūnų „arsenalą“ greitai papildys miesto ir miestiečių saugumu besirūpinančios Kauno miesto savivaldybės priemonės – naujas bepilotis orlaivis su termovizoriumi, triukšmo matuoklis bei šeši elektriniai paspirtukai.

Kauno apskr. VPK ir Kauno miesto savivaldybė ir toliau didins saugumą Kauno mieste. Nuolatinis skatinimas būti atsakingais eismo dalyviais, saugoti save ir kitus, nelikti abejingais pažeidimams, nusikaltimams. O nauja technika bus dar viena papildoma priemonė šiems tikslams pasiekti.

Savivaldybės dėka Kauno apskr. VPK pareigūnų „arsenalą“ papildys naujas bepilotis orlaivis su termovizoriumi. Anot pareigūnų, tokia inovatyvi priemonė jų darbe ne naujiena. Iš viso policijos pareigūnai turi beveik dešimt bepiločių orlaivių, du iš jų yra su termovizoriais, kurie naudojami dingusių be žinios asmenų paieškai, patruliavimui tamsiu paros metu, vagysčių prevencijai, pavojingų nusikaltėlių sulaikymui, paieškomų asmenų sulaikymo operacijoms ir kita. Pareigūnai pastebėjo, kad naujasis bepilotis orlaivis išsiskiria galingesniu termovizoriumi, ilgesniu skrydžio laiku ir yra atsparus drėgmei, tad jį bus galima naudoti net ir esant nepalankioms oro sąlygoms. Pareigūnai neabejoja, kad dar viena tokia veiksminga priemonė prisidės prie greitesnio ir operatyvesnio darbo bei užtikrins miestiečių saugumą.

Greitai į gatves pareigūnai išriedės ir su šešiais naujais elektriniais paspirtukais. Toks patruliavimo būdas bus naujiena. Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininko Remigijaus Stuko teigimu, iki šiol Kauno apskr. VPK neturėjo elektrinių paspirtukų. Jais prevencinių priemonių metu naudosis bendruomenės pareigūnai. Dar viena policijos pareigūnų darbe laukianti inovatyvi naujovė – triukšmo matuoklis. Juo bus matuojamos transporto priemonės, pavyzdžiui, automobiliai, motociklai.

„Esame dėkingi už bendradarbiavimą ir džiaugiamės, kad mūsų miesto savivaldybė papildė turimų technologijų bazę. Manome, jog pasitelkus naujas priemones, mūsų miestas taps dar saugesniu“, – džiaugėsi Kauno apskr. VPK viršininkas Mindaugas Baršys.

Miesto savivaldybė bei Kauno apskrities policija bendradarbiauja jau daugiau nei dešimtmetį.

Parašykite komentarą