taryba 1
Miestas

Kauno mero reikalaujama suspenduoti Nemuno krantinės rekonstrukciją

Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, buvusi TS-LKD kandidatė į Kauno miesto merus Jurgita Šiugždinienė kreipėsi į miesto vadovą Visvaldą Matijošaitį, ragindama įsiklausyti į miesto gyventojų savaitgalį protesto metu išsakytus reikalavimus ir suspenduoti Nemuno Žemųjų Šančių krantinės rekonstrukcijos darbus.

„Kauno miesto bendruomenei kyla pagrįstų abejonių dėl šio ypatingai gražioje Kauno Žemųjų Šančių krantinėje, vienoje iš nedaugelio, kurioje miestiečiai nėra atskirti nuo upės gatve, planuojamo rekonstrukcijos (įskaitant gatvės tiesimą) projektą. Šis projektas atsirado kaip iš giedro dangaus: gatvės poreikis nepagrįstas, siūlomi sprendiniai nekokybiški, neturint aiškios Žemųjų Šančių urbanistinės vizijos ir svarbiausia, nėra atsižvelgta į Žemųjų Šančių bendruomenės poreikius”, – teigia doc. dr. Jurgita Šiugždinienė.

Pasak J. Šiugždinienės, šis projektas prieštarauja miesto susisiekimo sistemos vystymo tikslams – mažinti transportinio triukšmo ir oro taršos lygį urbanizuotose teritorijose – bei gerosioms pasaulinėms urbanistikos praktikoms, kurios siekia priartinti miestą prie upės ir mieste esančias upes išnaudoti miestiečių poreikiams.

„Todėl kreipiuosi į Kauno miesto merą prašydama pateikti Kauno bendruomenei ir Kauno miesto savivaldybės tarybai visą informaciją susijusią su šiuo kontraversišku projektu ir suspenduoti projekto įgyvendinimą iki tol, kol nebus argumentuotai atsakyta į pagrįstai kylančias abejones dėl projekto tikslų ir įgyvendinimo skaidrumo“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.

Kreipimesi į merą J. Šiugždinienė taip pat klausia, kokiu tikslu tiesiama šį gatvė ir kokias funkcijas ji turės vykdyti? Domimasi, ar yra atlikti projekto ekonominiai skaičiavimai, poveikio aplinkai vertinimas ir parengtas projekto pagrindimas? Taip pat klausiama, iš kokių lėšų bus finansuojamas šios gatvės tiesimas ir kiek jis kainuos?

Galų gale klausiama, ar išnagrinėti alternatyvūs sprendimai, kurie nekeltų tiek galimų trečiųjų asmenų teisių pažeidimų, kaip šios gatvės įrengimas bei  kodėl šis projektas vadinamas „rekonstravimu“, kai iš tiesų vykdomas naujos gatvės tiesimas?

„Tai, kad konstatuojama, jog atkarpa nusidėvėjusi ir trūksta ženklinimo, nepateisina papildomų 3 km gatvės nutiesimo. Kaune yra žymiai svarbesnių projektų, kurie reikalauja skubaus miesto valdžios dėmesio. Šios gatvės nėra tarp miesto prioritetinių gatvių. Antra, projektas kompleksiškai nesprendžia upės krantinės problematikos ir ardo Žemųjų Šančių socialinį-ekonominį audinį. Dar daugiau, šis projektas kažkodėl vadinamas „rekonstravimu“, o realiai vykdomas naujos gatvės tiesimas”, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Parašykite komentarą