LEZ 2
Naudinga žinoti

Kauno LEZ startuoja inovatyvi paslauga: krautuvo dalijimosi taškas

Kovo pradžioje Kauno Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje bus pradėta siūlyti inovatyvi krautuvų dalijimosi paslauga: UAB „Alwark“, daugiau nei dešimt metų teikianti krovos ir sandėliavimo, technikos pardavimo, nuomos, bei aptarnavimo paslaugas Baltijos šalyse, nusprendė įkurti krautuvo dalijimosi tašką, kuriame Kauno LEZ veikiančios įmonės be tarpininkų galės išsinuomoti krautuvą. 

Rinkos padiktuota idėja

„Analizuodami klientų poreikius pastebėjome, kad yra įmonių, kurioms krautuvas reikalingas retai, todėl turėti nuosavą techniką neapsimoka. Kitose įmonėse pasitaiko pikinių situacijų ar tiesiog turima technika sugenda, o dienai ar pusdieniui operatyviai išsinuomoti krautuvą labai sudėtinga. Taip gimė idėja įrengti greitą ir patogų sprendimą – krautuvo dalijimosi tašką didelės įmonių koncentracijos vietose,“ – pasakoja „Alwark“ rinkodaros vadovė Aistė Šimkienė. Pasak jos, idėja nėra nauja, tačiau pats sprendimas krautuvų nuomos rinkoje – naujas ir progresyvus.

Idėją ne tik palaikė Kauno LEZ administracija, bet ir inovatyvumu garsėjančios UAB „Skubios siuntos“ vadovas, pasiūlęs įkurti krautuvo dalijimosi tašką savo teritorijoje.

Nuoma be tarpininkų

Kauno LEZ teritorijoje veikiančios įmonės be tarpininko galės išsinuomoti moderniausiomis technologijomis aprūpintą šakinį elektrinį krautuvą Linde E16P Li-ion su itin greitai pasikraunančia ličio jonų baterija. Krautuve integruota Linde Connect sistema automatiškai užfiksuoja krautuvo darbo valandas, smūgius bei avarijas, o visus klaidų ir gedimų kodus iškart siunčia „Alwark“ serviso tarnybai.

Paslauga naudotis paprasta: suteiktas elektroninis raktas leidžia savarankiškai iš įrengto taško pasiimti ir grąžinti 1 600 kg keliamosios galios elektrinį šakinį krautuvą su modernia saugumą užtikrinančia sistema.

„Tikime, kad analogiškų krautuvų nuomos punktų pavyzdžių rinkoje neturinti paslauga sukurs pridėtinę vertę Kauno LEZ įsikūrusioms įmonėms, juolab kad didžioji dalis iš 65 čia veikiančių pramonės subjektų užsiima gamyba ar teikia logistikos/distribucijos paslaugas,“ – sako Kauno LEZ valdymo bendrovės direktorius Vytautas Petružis .

Šiuo metu sistema testuojama, o norėdami paskatinti įmones išbandyti tiek patį nuomos veikimo principą, tiek krautuvą, paslaugos tiekėjai iki pat balandžio 1 d. dovanos tris pirmas naudojimosi krautuvu valandas.

 

 

Parašykite komentarą