Miestas

Kauno kriminalistus sudomino statybų sektoriaus vykdomos veiklos

Siekiant išsiaiškinti, ar pasitvirtins informacija dėl galimai vykdomos neteisėtos veikos statybų paslaugas teikiančioje įmonėje, per vieną dieną įvykdytos kratos ir apklausti 68 liudininkai, kurių apklausoms bei kitiems procesiniams veiksmams atlikti pajungta dešimtys pareigūnų iš įvairių Kauno apskrities policijos padalinių.

Kovo 10 d. pareigūnai atliko 17 sankcionuotų kratų tiek Kauno mieste įsikūrusiame uždarosios akcinės bendrovės biure, tiek ir jos veiklos vykdymo vietose, t. y. įvairiose statybvietėse, su tyrimu susijusių asmenų namuose bei automobiliuose. Pareigūnai tyrimui paėmė kratų metu rastus buhalterinius dokumentus, kompiuterius, mobiliojo ryšio telefonus.

Tą pačią dieną liudytojais apklausti net 68 asmenys: įmonės darbuotojai, vykdantys individualią veiklą ir turintys subrangovų statusą. Tyrimo metu taip pat tikrinta informacija, ar su darbuotojais už jų darbą atsiskaitoma taip, kaip tai numato teisės aktai. Įmonės komercijos direktorius bei trys darbų vadovai apklausti specialiaisiais liudytojais.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 220 str. 2 d. (dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo) ir 222 str. 1 d. (dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo) pareikšti  buhalterei (gim. 1962 m.) ir įmonės direktoriui (gim. 1989 m.), kuriam paskirta kardomoji priemonė – rašytis pasižadėjimas neišvykti.

Iš viso tą dieną kratoms ir apklausoms pasitelkti 55 pareigūnai iš įvairių Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinių, 2 Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai bei 5 vertėjai.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Parašykite komentarą