Miestas

Kauno konservatoriai svarstant tarybos veiklos reglamento pataisas miesto valdančiuosius vėl ragina laikytis įstatymų

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį ketina svarstyti Kauno miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento projektą, kuris parengtas atsižvelgiant į LR vietos savivaldos įstatymo pakeitimus. Opozicinė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija savivaldybės taryboje svarstymui pateiktame sprendimo projekte vis tiek  pasigenda įstatymų laikymosi, nes jame išlieka tos pačios, įstatymams prieštaraujančios, veiklos reglamento nuostatos – klausimams pateikti tarybos nariams skiriama ne daugiau kaip 30 sekundžių, o kalbėti diskusijoje skiriama 1 minutė.

TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė primena, kad prieš metus Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą, kurio galutine ir neskundžiama nutartimi pripažinta, kad tarybos veiklos reglamento nuostatos, ribojančios tarybos narių klausimų uždavimo (iki 30 sek.) ir pasisakymo (iki 1 min.) laiką – prieštarauja įstatymui.

„Būtent todėl frakcija siūlo keisti tarybos veiklos reglamentą, kad jo nuostatos neprieštarautų teisės aktų reikalavimams, o laikas, skirtas tarybos narių klausimams pateikti ir kalbėti diskusijoje būtų nustatytas vadovaujantis teisingumo ir protingumo kriterijais bei nesudarytų nepagrįstų procedūrinių kliūčių tarybos nario pareigoms atlikti. Todėl miesto valdantiesiems dar kartą siūlome laiką klausimams pateikti  ilginti iki 1 minutės, o diskusijoms skirtą laiką ilginti iki 2 minučių“, – pabrėžė E. Gudišauskienė.

Veiklos reglamento projekte numatyta, kad Tarybos narys klausimą pristatančio pranešėjo gali paklausti vieną kartą.

,,Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet pranešėjai nepilnai atsako į klausimą. Todėl logiška, kad Tarybos narys galėtų paklausti antrą kartą. Paklausiusiam Tarybos nariui turi būti leista  registruotis pakartotiniam paklausimui ir klausti, jeigu pranešėjo atsakymas jam buvo nepakankamai išsamus arba išdėstytas nepakankamai aiškiai“, – teigė TS-LKD frakcijai priklausantis Tarybos veiklos reglamento ir procedūrų komisijos narys Jonas Koryzna.

TS-LKD atstovai pažymi, kad LVAT išnagrinėjęs administracinę bylą dėl Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatų, kuriomis tarybos narių klausimų uždavimo ir pasisakymų laikas yra apribotas atitinkamai iki 30 sek.  ir 1 min. priėmė nutartį, kad tai prieštarauja šalyje galiojantiems teisės aktams. Analogiškos tarybos veiklos reglamento nuostatos dėl klausimams ir pasisakymams skirto laiko numatytos ir Kauno savivaldybėje. Naujos redakcijos veiklos reglamento projekte jų keisti nenumatoma.

„TS-LKD frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje dar 2015 m. prašė miesto valdančiųjų nepriimti veiklos reglamento pataisų, ribojančių tarybos narių veiklą ir prieštaraujančių šalies įstatymams bei demokratijos principams, tačiau „Vieningo Kauno“ dauguma į šį prašymą neatsižvelgė. Dėmesys nebuvo atkreiptas ir prieš metus, kuomet kreipiausi į Kauno miesto merą ir prašiau inicijuoti savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatų pakeitimus, kad jie atitiktų teisės aktų nuostatas ir susiformavusią teismų praktiką. Tada gavome atsakymą, kad reglamento nuostatos bus peržiūrėtos nuolatinės Tarybos veiklos reglamento ir procedūrų komisijos, tačiau jokie veiksmai nebuvo vykdomi. Praėjusių metų birželio mėnesį frakcijos narys, Kontrolės komiteto pirmininkas Vygantas Gudėnas kreipėsi į Vyriausybės atstovą Kauno ir Marijampolės apskrityse dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatų atitikimo teisės aktams. Šiuo metu teismo procesas dar nepasibaigęs“, – pažymėjo E. Gudišauskienė.

Parašykite komentarą