Prof. R. Jurkevičius e1588618090502
Miestas

Kauno klinikose atnaujinamas planinis darbas: svarbiausi pokyčiai

Nuo šiandien, gegužės 4 d., Kauno klinikose atnaujinamas planinis darbas – bus teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos. Šalyje tebesitęsiant karantinui dėl COVID-19, Kauno klinikų pacientams sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos kita tvarka nei įprastai.

Ambulatorinės paslaugos

Jeigu pacientas nori užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai arba dar iki karantino buvo jai užregistruotas, tačiau konsultacija neįvyko, pirmiausiai žmogus turės kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu.

Šeimos gydytojas, surinkęs duomenis apie paciento sveikatos būklę ir pasitaręs su reikiamu gydytoju specialistu, spręs dėl konsultacijos būtinumo. Jeigu gydytojo specialisto konsultacija bus paskirta, Kauno klinikų registratūros darbuotojas susisieks su pacientu atskirai ir paskirs tinkamą laiką konsultacijai.

Gydytojo specialisto konsultacijos paskirtu laiku vyks ne taip, kaip vykdavo iki karantino: tiek pacientas, tiek medicinos personalas privalės dėvėti apsauginę kaukę, atvykti į konsultaciją reikės prieš 10 minučių ir be lydinčių asmenų. Visus būtinus tyrimus gydytojai stengsis atlikti tos pačios konsultacijos metu, siekiant sumažinti kontaktų skaičių su kitais darbuotojais ir pacientais.

Jeigu iki karantino paskelbimo pacientui buvo numatytas instrumentinis tyrimas, bet jis nebuvo atliktas, per 14 darbo dienų su kiekvienu pacientu atskirai susisieks Kauno klinikų darbuotojas ir paskirs naują tyrimo laiką.

Stacionarinės paslaugos

Stacionarinės sveikatos priežiūros paslaugos pacientams taip pat bus teikiamas ne taip kaip iki karantino pradžios. Visi Kauno klinikose stacionarizuojami pacientai bus ištiriami dėl COVID-19. Likus dienai iki numatyto stacionarizavimo, su pacientu susisieks Kauno klinikų specialistas ir informuos dėl COVID-19 ėminio paėmimo ir tolesnės stacionarizavimo tvarkos.

Ėminys dėl infekcijos pacientams bus paimtas Kauno klinikose esančiame COVID-19 tyrimo punkte, veikiančiame drive-in principu. Jeigu pacientas neturės galimybės likus 24 val. iki stacionarizavimo atvykti į ligoninę tyrimui dėl COVID-19, tuomet jis bus stacionarizuotas į izoliacinę palatą. Joje bus paimtas ėminys ir palatoje pacientas lauks tol, kol bus gautas tyrimo dėl COVID-19 atsakymas.

Pacientų lankymas Kauno klinikose ir toliau išlieka draudžiamas, o lydintys asmenys bus priimami tik išskirtinais atvejais, kai lydintis asmuo yra būtinas. Į ligoninę karščiuojantys, čiaudintys ir kosintys lydintys asmenys neįleidžiami.

Kauno klinikų informacija

Parašykite komentarą