032803
Žmonės

Kauno klinikinė ligoninė: laikomės aukščiausių darbuotojų ir pacientų apsaugos standartų

„Darbuotojų sveikata mums yra visų svarbiausia visu pirma dėl žmogiškumo, taip pat ir dėl atsakomybės prieš visuomenę, nes kas daugiau, jei ne medikai kovos su pavojinga liga“, – sakė Kauno klinikinės ligoninės generalinis direktorius Albinas Naudžiūnas.
Ligoninės infektologai aiškina, kad apsauginiai kostiumai buvo dedami į atskirus individualius maišelius tada, kai dar nebuvo mobilių tikrinimo punktų ir pas mus gabendavo labai daug žmonių, kurie neturėjo COVID-19 požymių. „Nuo vasario pradžios iš viso stebėjome apie 360 pacientų, daugeliui jų COVID-19 diagnozė nepasitvirtino. Nepaisant to, visada buvo naudojamos maksimalios apsaugos priemonės, kurios netgi pranoksta Pasaulio sveiktos organizacijos rekomendacijas – ant vientiso kombinezono dar rengiamasi dvigubu neperšlampamu chalatu. Matydami augančius pandemijos mastus kai kuriose šalyse priėmėme sprendimą numatyti rezervą blogiausiems ligos plitimo variantams, jei pritrūktume resursų“, – sakė LSMU Infekcinių ligų klinikos, Kauno klinikinės ligoninės infektologę prof. Auksė Mickienė.
Viršutiniai du sluoksniai būdavo utilizuojami po kiekvieno vizito pas atskirą pacientą, o kostiumas, kuris neturėjo kontakto su pacientu būdavo atidedamas atskiram saugojimui. Mobiliuosiuose punktuose mėginius paimantys medikai taip pat nekeičia aprangos po kiekvieno atvykusio paciento. „Mes gi utilizuodavome viršutinius du sluoksnius kiekvieną kartą ir atidėdavome po kostiumą saugojimui, jei šis nebuvo turėjęs bent menkiausio kontakto. Vienam pacientui per parą paprastai panaudojama iki 6 komplektų brangių kostiumų“, – sakė profesorė.
Medikai turėjo aiškias instrukcijas utilizuoti visus vieno paciento vizitų kostiumus, jei paaiškėtų, kad jis serga COVID-19. Lankantis pas diagnozuotus pacientus visas komplektas yra utilizuojamas po kiekvieno vizito į izoliuotą palatą. Pradėjus gausėti susirgusių COVID-19 skaičiui atsargų kaupimo praktikos atsisakyta.

Mickiene

Ligoninės medikai paskelbė pranešimą palaikantį šiuo metu laikinai nušalintą vadovą. „Šiuo metu esame apsirūpinę būtinomis priemonėmis ir tam atvejui, jei šalį ištiktų itin plataus masto epidemija, taip pat rengėmės ir katastrofiškam scenarijui, kurį matome Italijoje, kitose Europos ir pasaulio šalyse. Tačiau kategoriškai neigiame, kad kaip nors rizikavome darbuotojų sveikata. Sprendimus priėmėme kolegialiai, išklausę infektologų rekomendacijas ir atsižvelgdami į Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas. Dėl to dar kartą atsakingai pareiškiame visišką pasitikėjimą prof. A. Naudžiūnu ir kviečiame šiuo nelengvu šaliai ir visam pasauliui laikotarpiui dirbti susitelkus, negaištant laiko skaldymuisi ir nepagrįstiems kaltinimams. Esame labai nelengvame kelyje, todėl sveikas protas ir profesionalumas dabar kaip niekada svarbus“, – rašome viešame Kauno klinikinės ligoninės kreipimesi.

Šaltinis: Kauno klinikinė ligoninė

Parašykite komentarą