Miestas

Kauno įmonės ir karantino metu aktyviai ieško darbuotojų

Įsigaliojęs ir besitęsiantis karantinas, deja, daugeliui įmonių jau spėjo sukurti nemenkų iššūkių: tiek įmonių plėtrų planams, tiek ir darbuotojų skaičiaus augimui. Darbuotojams, karantinas irgi turėjo įtakos – atsirado noras ar būtinybė keisti darbą, persikvalifikuoti naujas veiklos sritis ar išnaudoti šį laiką profesiniam tobulėjimui.

Tačiau, nepaisant to, Kaune darbuotojų paieškos nenutrūksta, įmonės skelbia ir toliau sėkmingai auginančios savo komandas, kuriančios naujas galimybes darbuotojams ir ieškančios specialistų, o atrankų procesus perkelia į elektroninę erdvę. Taigi, kokių darbuotojų šiandien ieško vienos stipriausių įmonių Kaune?

 Kauno verslo, turizmo bei tarptautinės rinkodaros agentūros „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovo pareigas einantis Andrius Veršinskas džiaugiasi, jog net ir neeilinės situacijos akivaizdoje, dalis įmonių rodo pozityvius rodiklius bei toliau sėkmingai įgyvendina ilgalaikius plėtros planus.

„Tik šių metų pabaigoje, ar net dar vėliau, galėsime iki galo įvertinti dabartinių įvykių mastą bei jų poveikį Kauno verslo bendruomenei. Akivaizdu, jog kiekvieno ryškesnio ekonominio pokyčio metu iškyla nauji rinkos lyderiai, gebantys šią situaciją išnaudoti augimui. Jau dabar matome įmonių, kurios ir toliau ieško darbuotojų, neretai siūlydamos įvairias motyvacines paskatas tam, kad pritrauktų reikalingiausius kandidatus būtent į Kauną“ – sako „Kaunas IN“ atstovas.

Vienos iš tokių Kauno įmonių, karantine įžvelgiančios didesnes galimybes, nei grėsmes ir skelbiančios plėtrą bei naujų darbuotojų paieškas, tai –  užsienio investuotojas Kaune „Hollister Lietuva“, bendrovė „Kauno tiltai“ bei įmonė „Tesonet“.

 

„Hollister Lietuva“ ieškos 130 specialistų

Sveikatos priežiūros produktus gaminanti ir juos parduodanti visame pasaulyje, „Hollister Lietuva“ dalijasi džiugiomis augimo ir plėtros žiniomis bei planuoja iki metų pabaigos įdarbinti net 130 specialistų.

„Šis laikotarpis – nauja patirtis mums visiems, tačiau tai nereiškia, kad turime išsižadėti savo vertybių. Mūsų įmonėje didžiausias dėmesys yra ir bus skiriamas žmogui“, – patikina gamyklos generalinis direktorius Shane Caher.

Jo teigimu, ieškant darbuotojų pirmiausia vertinama žmogaus asmenybė, motyvacija ir entuziazmas. Atrankose dalyvaujantis personalas nuolat kelia klausimus, kaip kandidatas jaustųsi įsiliejęs į įmonės kultūrą, ar jis prisidėtų prie jos puoselėjimo ir pagal tai vertina jo tinkamumą. Taip pat, įmonei labai svarbu, kad būsimas darbuotojas suprastų jos gaminamų produktų reikšmę ir itin daug dėmesio skirtų produktų bei procesų kokybei. 

„Kauno tiltai“ įdarbins apie 150 sezoninių darbuotojų

Karantinas nesustabdė ir didžiausios Lietuvoje infrastruktūros statybos bendrovės, „Kauno tiltai“, veiklos. Priešingai, visi numatyti ilgalaikiai projektai įgyvendinami sparčiai ir užtikrintai, tad „Kauno tiltai“ nusprendė išplėsti sezoninių darbuotojų gretas ir ieškos apie 150-ties sezoninių darbuotojų.

Įmonės personalo direktorė Jūratė Pozniakovienė pastebi, kad prasidėjus darbų sezonui sulaukia vis daugiau skambučių ir žinučių, kuriose žmonės teiraujasi apie galimybes įsidarbinti. „Esame atviri komandos papildymui. Kiekvieną naujoką galime išmokyti svarbiausių darbo principų ir visada vertiname asmenines žmogaus pastangas, norą tobulėti bei augti“, – geidžiamo darbuotojo savybes vardija specialistė.

Anot J. Pozniakovienės, dalis darbo ieškančiųjų šiuo metu pripažįsta, jog yra išbandę įvairius darbus užsienyje, tačiau per karantiną jie grįžo iš emigracijos ir ateinančius mėnesius nenori sėdėti namuose tuščiai leisdami dienas. „Žmonės supranta, kad sunkumai yra laikini, todėl domisi galimybe šį laiką skirti naujam darbui. O sezonui pasibaigus jie bus pasiryžę ieškoti tolesnių karjeros krypčių“, – sako J. Pozniakovienė.

 „Tesonet“ kandidatus vilioja paskatomis

Technologijų akceleratoriaus „Tesonet“ komanda šiemet jau peržengė 1 tūkst. darbuotojų ribą ir nenustoja augti toliau. Vien tik per karantiną komandą papildė 92 nauji darbuotojai, o artimiausiu metu bus ieškoma dar 76-ių įvairių krypčių specialistų. Kaune šiuo metu yra įsikūrusi 98-ių specialistų komanda, tačiau ieškoma dar dešimties profesionalų įsiliesiančių į „Tesonet“ gyvenimą ir kultūrą.

„Džiaugiamės, kad peržengėme Vilniaus ribas ir šiuo metu plečiamės Kaune. Šiame mieste kviečiame prisijungti programuotojus, personalo ir skaitmeninės rinkodaros specialistus. Taip pat stengiamės sukurti paskatas grįžtantiems iš užsienio – įmonė padengia dalį jų persikraustymo išlaidų“, – teigia įmonės personalo vadovė Monika Okmanė.

Ji patikina, jog nuotoliniu būdu vyksta ne tik pokalbiai, bet ir kolegų prisijungimas prie komandos, o visi naujajam darbuotojui reikalingi įrankiai pristatomi į bet kurią Lietuvos vietą.

Daugiau informacijos apie įmones, jų veiklas, artimiausius plėtros planus bei siūlomas karjeros galimybes galima įmonių karjeros puslapiuose: Hollister Lietuva“, Kauno tiltai“ ir Tesonet“.

 

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija

Parašykite komentarą