Kaunas 1
Miestas

Kauno draustiniams iškilo pavojus

Visvaldo Matijošaičio suburta koalicija Kauno miesto savivaldybėje užsimojo prieš Kauno kraštovaizdžio draustinius: antradienį Tarybos posėdžiui teikiami sprendimo projektai dėl Nemuno ir Nevėžio santakos bei Veršvos kraštovaizdžio draustinių specialiųjų planų koregavimo gali reikšti šių draustinių pabaigą.

Kauno opozicija buriasi ir ketina priešintis šiems planams.

„Įtraukti netikėtą, nesuderintą su visuomene klausimą norima, cituoju, „siekiant koreguoti šių draustinių teritorijos tvarkymo režimus ir veiklos draustiniuose reglamentavimą“. Iš pirmo žvilgsnio tarsi viskas atrodo gerai, nes Savivaldybė yra šių draustinių steigėja. Tačiau skubos tvarka į darbotvarkę įtraukti klausimai kelia mūsų frakcijai daug abejonių ir nerimo“, – sako Kauno miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Specialiųjų planų koregavimo klausimus komitetams teikė ir taryboje pristatys Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius. „O kodėl ne Aplinkos apsaugos skyrius, kurio kompetencijoje ir yra saugomos teritorijos? Jau vien tai yra skandalinga ir „kvepia“ neskaidrumu. Neaišku, kas ir kokia apimtimi numatoma koreguoti. Specialiųjų planų koregavimo poreikis neargumentuotas, nepateikti nei grafiškai, nei raštu jokie galimi sprendiniai, į procedūrą neįtraukta LR Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos“, – vardija pažeidimus opozicinės frakcijos seniūnė.

Pasak E. Gudišauskienės, antradienio posėdyje ji frakcijos vardu pareikalaus nutraukti sprendimų priėmimo procedūrą, kadangi ši pradėta pažeidžiant teisės aktų reikalavimus. „Sprendimai ruošiami neteikiant jokios informacijos nei visuomenei, nei Tarybos nariams. Jau girdime pasipiktinimą iš Lampėdžių bendruomenės – ši kreipėsi į LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, Aplinkos ministeriją, Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, siekdama sprendimų stabdymo. Draustinių specialiųjų planų koregavimas gali realiai reikšti nei daug, nei mažai – visišką ar laipsnišką šių draustinių pabaigą. Jei valdantiesiems pasirodys, kad draustiniai kliudo jų numatytoms statyboms – Kaunas labai greitai neteks savo žaliojo rūbo“, – piktinasi TS-LKD frakcijos seniūnė.

Beje, sprendimų aiškinamuosiuose raštuose tiesiogiai nurodyta, kad joks antikorupcinis sprendimo vertinimas nebuvo atliktas. Todėl TS-LKD frakcija kels klausimą, ar šie sprendimai nėra galimai naudingi tiesiogiai su miesto meru ar savivaldybės administracijos pareigūnais susijusiais asmenimis, o taip pat kieno iniciatyva buvo atsisakyta antikorupcinio vertinimo.

Parašykite komentarą