052005
Naudinga žinoti

Kauno apskrityje daugiau nei 6 tūkst. mikroįmonių paskirta per 13,3 mln. eurų

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog daugiau nei 6 tūkst. Kauno apskrities mikroįmonių VMI jau suskaičiavo per 13,3 mln. eurų skirtiną negrąžinamų subsidijų sumą. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai priėmus sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonėms skirtas subsidijas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

„Per Mano VMI kvietimai teikti paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti pasiekė jau 32 tūkst. mikroįmonių“, – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad šiuose kvietimuose yra pateikta ir nuoroda į paraiškos formą, kurią įmonių atstovams tereikia tik užpildyti ir pateikti toje pačioje Mano VMI erdvėje. Iš viso beveik 30 tūkst. mikroįmonių, pateikusių paraiškas negrąžinamai subsidijai gauti, VMI suskaičiavo daugiau nei 63,4 mln. eurų pagalbai skirtiną sumą.

Ką daryti, jeigu mikroįmonė nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašus?

Verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, tačiau taip pat patyrė neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl pagalbos priemonių jų verslui taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių, pateikdami supaprastintos formos prašymą, kuriame turi pagrįsti, kad patyrė neigiamas pasekmes.

Minėtą formą galima pateikti per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Paklausimai), atsiųsti e. paštu vmi@vmi.lt arba klasikiniu paštu. Supaprastintos formos prašymą galima rasti čia – nuoroda.

Kai įmonė yra įtraukiama į nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą ir atitinka kitus reikiamus kriterijus, ji sulauks VMI kvietimo pateikti paraišką per Mano VMI.

Šaltinis: Valstybinė mokesčių inspekcija

Parašykite komentarą