Policija
Miestas Švietimas

Vienas iš prioritetų – saugios ugdymo įstaigos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai bei Kauno miesto savivaldybės atstovai sausio mėnesį atliko pilotinį šešių bendrojo ugdymo mokyklų fizinio saugumo vertinimą. Iki vasaros planuojama įvertinti visas Kauno miesto ugdymo įstaigas.

            Daug žadanti pradžia

            Sausio mėnesį Kauno mieste, remiantis specialiai suformuluotu klausimynu, įvertintas ir palygintas šešių bendrojo ugdymo mokyklų saugumas. Anot Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkės Agnės Greblikaitės, mintis vertinti mokyklų saugumą kilo dar praėjusių metų birželį. Šio vertinimo tikslas – išsiaiškinti, kokių priemonių, saugiam vaikų ugdymui, imasi ugdymo įstaigos, ko joms trūksta ir ką būtų galima patobulinti. A. Greblikaitė pasakojo, jog saugumo vertinimą sudaro 32 klausimai, kurie yra susiję su ugdymo įstaigose esamomis saugumo priemonėmis. „Galima pasidžiaugti, jog penkios iš šešių vertinime dalyvavusių mokyklų pasiekė vidurkį – bent 56 proc. Tad pradžia tikrai nebloga, po pusmečio ugdymo įstaigas vertinsime dar kartą ir sieksime, kad šis procentas padidėtų. Daugelyje ugdymo įstaigų yra įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros, anti-panikos rankenos, kurios leidžia sutrumpinti evakuacijos laiką ir laiku išgelbėti žmones nuo gaisro, ugdymo įstaigų teritorijas juosia tvoros ir pan.“, – esminius dalykus, kurie įeina į sąvoką „saugumas“ vardino pareigūnė.

            O ko dar trūksta? Anot A. Greblikaitės, be vaizdo stebėjimo kamerų, prie saugumo ypač prisideda vienas patekimas į/iš ugdymo įstaigos, kortelinė įeigos sistema, kai į ugdymo įstaigos teritoriją gali įeiti tik leidimus turintys asmenys. Taip pat daugeliui ugdymo įstaigų vis dar trūksta išmaniųjų ekranų, kuriuose būtų transliuojama įvairi prevencinė informacija.

            Šįmet bendrojo ugdymo mokyklų vaizdo stebėjimo kamerų įsigijimui ar atsinaujinimui Kauno miesto savivaldybė planuoja skirti 500 tūkst. eurų.

            Ne tik vertinimas

            Šio projekto metu policijos pareigūnai ne tik vertina ugdymo įstaigų saugumą. Jau nuo šių metų pradžios Bendruomenės pareigūnai kartu su Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru lankosi miesto mokyklose, kur veda prevencines paskaitas apie elektroninių cigarečių žalą, narkotines – psichotropines medžiagas, nusikaltimus elektroninėje erdvėje ir aptaria kitas aktualias temas. Panašios paskaitos numatomos ir mokinių tėvams. Greitu metu prie ugdymo įstaigų vėl „darbuosis“ bepilotis orlaivis – dronas, kurio pagalba iš viršaus bus fiksuojami rūkantys moksleiviai. Be to, mokyklose numatyti ir policijos reidai, kurių metu bus periodiškai tikrinami mokinių daiktai, šios priemonės imamasi tam, jog į mokyklą nepatektų su ugdymu nesusiję daiktai.

            Labiausiai paplitę nusikaltimai – vagystės ir tabako gaminių vartojimas

            Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojo Dariaus Pliavgos teigimu, tarp jaunimo vyrauja du labiausiai paplitę pažeidimai – smulkios vagystės iš prekybos centrų ir tabako gaminių vartojimas. „Galime pasidžiaugti, kad praėjusiais metais dėl pastarojo pažeidimo ypač glaudžiai bendradarbiavome su medikais. Nuo tabako gaminių apsinuodiję moksleiviai pirmiausiai būna pristatomi į gydymo įstaigas, tada medikai apie šiuos atvejus ir informuoja policijos pareigūnus“, – pasakojo pareigūnas.

            Praėjusiais metais Kauno apskr. VPK pradėta dešimtis ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimo ir platinimo. „Nors beveik visais atvejais pavyksta nustatyti tiekėjus, platintojus, tačiau šio nusikalstamumo populiarumas išlieka, atsiranda asmenų, kurie bando pasipelnyti“, – kalbėjo D. Pliavga. Viršininko pavaduotojas pridūrė, jog nuo vasario 6 dienos mūsų šalyje startavo naujas Lietuvos policijos projektas – „Narkotikams – ne“. Projekto metu sukurta speciali pasitikėjimo linija, kuri skirta informuoti apie narkotikų platintojus. Apie narkotikų platinimą ir vartojimą anonimiškai galima pranešti nemokamu telefonu 8 700 60 777. Pareigūnai gauną informaciją tikrins nedelsdami.

            Kauno apskr. VPK informacija

Leave a Reply