nntv1
Miestas

Kaune padaryta žala kultūrinės reikšmės objektui, sulaikyti asmenys

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno aspkr. VPK) kriminalistai užvakar sulaikė du vyrus, įtariamus pasikėsinimu įvykdyti vagystę iš valstybės saugomo kultūrinio objekto.

Vasario 8 d. apie 13.00 val. buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Gudobelių take esančiame valstybės saugomame kultūriniame objekte – Kauno tvirtovės pastatuose, apie vidurdienį pasikėsinta įvykdyti vagystę. Vagys išmontavo metalines konstrukcijas, tokiu būdu padarydami materialinę žalą kultūrinės reikšmės vertybėms.
Netrukus, įvykio vietoje policijos pareigūnai sulaikė ir du asmenis. Tai praeityje daugybę kartų teisti vyrai – 16 kartų, daugiausia už narkotikus ir plėšimus, teistas kaunietis (gim. 1983 m.) ir 9 kartus už smurtą, vagystes, plėšimus ir žmogžudystę teistas, taip pat Kauno miesto gyventojas (gim. 1969 m.). Po abiejų asmenų apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo.

Kultūriniam objektui padaryta žala šiuo metu tikslinama. Tikslią kultūros paveldui padarytą žalą įvertins Kauno miesto savivaldybės paveldosaugininkai.

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dėl didelės vertės kultūrinės reikšmės vertybių vagystės atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d. Už didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių pagrobimą, asmenims gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.

Parašykite komentarą