sk7
Miestas

Kaune finišavo analogo neturintis projektas-konkursas „Saugus kiemas“

Dar vasarą startavęs Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) projektas-konkursas „Saugus kiemas“, pasiekė finišo tiesiąją. Vakar, sausio 17 d., paskelbta 10 saugiausių kiemų.

2021 metais Kauno apskrityje buvo apvogta daugiau šiek tiek daugiau nei 600 automobilių. Ir nors pamažu tokių nusikalstamų veikų skaičius ima mažėti (metai prieš tai apskrityje šis skaičius siekė beveik 800), tačiau nerimą kelia tai, kad vagystės dažnai įvykdomos tamsiuose, vaizdo stebėjimo kameromis nestebimuose daugiabučių ar nuosavų namų kvartalų kiemuose. „Tai apsunkina ir nusikalstamos veikos užkardymą, nes dažniausiai nusikaltimai nepastebimi kitų gyventojų, ir patį ištyrimą – sunkiau identifikuoti įtariamuosius asmenis“,– ne kartą akcentavo Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko.                                                              

Galvojant ir siekiant sumažinti tokių nusikaltimų skaičių dar labiau, Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnai sugalvojo įgyvendinti projekto-konkurso „Saugus kiemas“ idėją bei paragino gyventojus prisidėti prie bendro saugumo kūrimo. Anot vieno iš idėjos sumanytojo ir koordinatoriaus, Kauno apskr. VPK Kauno miesto bendruomenės policijos pareigūno Dariaus Joneikio, prie šio, birželio 16 dieną startavusio konkurso, prisijungė 26 saugiais norėję tapti kiemai. Ir nors didžiąją dalį šio projekto dalyvių sudarė kauniečiai (18 komandų), tačiau prie projekto noriai prisijungė ir kelios komandos iš Kauno (3 komandos) bei Kaišiadorių (4 komandos) rajonų. Kiekviena komanda buvo subūrusi dešimt kaimynų, kurie daugiabučių ar nuosavų namų kiemuose laiko savo automobilius ir kenčia ar anksčiau kentėjo nuo vagysčių. Gyventojai, kurie dalyvavo pusę metų vykusiame projekte, įgyvendino įvairias saugumą skatinančias priemones: įrenginėjo apšvietimą, signalizacijas, vaizdo kameras ir kt.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie priėmė šį iššūkį ir dalyvavo „Saugaus kiemo“ konkurse. Tik kartu galime daugiau“,– vakar vykusiuose apdovanojimuose dalyvius sveikino Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Darius Pliavga. Jam pritarė ir konkurso „Saugus kiemas“ komisijos pirmininkas, Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas, kuris taip pat pasidžiaugė gyventojų sąmoningumu ir aktyvumu. Pareigūnai viliasi, jog šis projektas taps gražia tradicija, o prie jo kasmet prisijungs vis daugiau naujų ir saugiais norinčių tapti kiemų, ir jau galvoja apie projektą-konkursą „Saugus kiemas 2022“.

Gruodžio viduryje pareigūnų ir socialinių partnerių komisija įvertino kiekvieno kiemo indėlį užtikrinant saugesnę aplinką ir nusikalstamų veikų skaičių toje aplinkoje. „Saugus kiemas 2021“ nugalėtojais tapo – Ukmergės 9A, T. Masiulio g. 12, J. Gruodžio g. 31, Kalniečių g. 247, Baltų pr. 149, Vėtrungės g. 8, Taikos pr. 63, Griunvaldo g. 4 Kaune, saugių kaimynysčių Kauno rajone grupė (Vyčio Kryžiaus g., K. Sprangausko g., Įgulos g.) bei Saulės g. 15 namo iš Jonučių kaimo Kauno rajone kiemai.

Nugalėjusių kiemų atstovams įteiktos informacinės lentos „Saugus kiemas 2021“, 298 eurų vertės apsaugos sistemos MD GUARD, kurios tinka automobiliui, dviračiui, paspirtukui (prizą įsteigė „Monitoringo centras“, apsaugos sistemos „Sherlog“ atstovai Lietuvoje), 200 eurų dovanų kuponų statybinių prekių prekių parduotuvėje (įsteigė UAB „Krasto Auto“), apšvietimo lempos su judesio davikliais, kurias dalyviams dovanojo Kauno miesto savivaldybė. Visiems dalyvavusiems taip pat dėkojo ir Kauno apskrities policija, „Inchcape“ bei darudimo bendrovės „BTA“ ir „COMPENSA“.

Parašykite komentarą