Gertuves 3 1 e1653049815592
Miestas

Kaune daugėja lauko gertuvių

Ruošiantis šiltajam laikotarpiui Kaune lauko gertuvių gerokai padaugės. Šiemet ,,Kauno vandenys“ išplėtė lauko gertuvių tinklą ir kauniečius, miesto svečius bei jų augintinius kvies atsigaivinti jau iš šešių įvairiose miesto vietose įrengtų geriamojo vandens fontanėlių.

Iki šių metų Kaune atsigaivinti vandeniu buvo galima iš dviejų tokių gertuvių, esančių Aukštaičių gatvėje bei Kauno rotušės aikštėje.

Praėjusios savaitės pabaigoje nauja vandens gertuvė buvo įrengta prie Kauno pilies, Jonavos ir šv. Gertrūdos gatvių sankirtoje. Iki šios vasaros vidurio suplanuota įrengti dar keturias modernias gertuves: Kalniečių ir Draugystės parkuose, Studentų skvere ir Kauno ąžuolyne, prie Dariaus ir Girėno paminklo.

,,Šiuolaikiški fontanėliai turi po tris kranelius skirtinguose aukščiuose, todėl šiltuoju metų laiku geriamuoju vandeniu iš lauko gertuvių galės atsigaivinti ne tik pėstieji, dviratininkai, bet ir gyvūnai“, – sakė ,,Kauno vandenų“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Fontanėliai-gertuvės yra pagaminti iš tvirtos konstrukcijos, turi aukščiausios kokybės apsaugą nuo korozijos ir šalčio, dėl to jiems reikalinga minimali priežiūra.

Naujų fontanėlių įrengimas ,,Kauno vandenims“ kainuos apie 30 tūkst. Eur.

Foto – Paulius Vaitelis

Parašykite komentarą