Kaunas visiems
Miestas

„Kaunas visiems“: patrauklų miesto veidą kuria socialiai atsakingos organizacijos

Gruodžio 3-ąją pasaulis minės Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Jai paminėti Kaune nuo kitos savaitės startuoja edukacijos, kultūriniai ir meniniai užsiėmimai dedikuoti ypatingą galią turintiems žmonėms. Renginių ciklą vainikuos trečius metus iš eilės organizuojami apdovanojimai „Kaunas visiems“, atkreipiantys dėmesį į organizacijas, paslaugas bei iniciatyvas, skatinančias draugiškos aplinkos kūrimą mieste visoms gyventojų grupėms. 

Kūrybinės veiklos ir kultūrinė programa

Gruodžio 3-ąją, minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, organizuojamos nemokamos veiklos: studijos „Šokio namai“ kūrybinės dirbtuvės, virtuali edukacija fizinę, intelekto bei autizmo negalią turintiems vaikams su Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriumi Andriumi Gauču bei rankdarbių užsiėmimai „Papuošk savo angelą“.

Žmonėms su regos negalia rengiama edukacija „Liaudies muzikos instrumentų šalyje“. Renginių programą praturtins ir Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Gentis“.

Prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ antrame aukšte tądien veiks rankdarbių mugė. Lankytojai kviečiami pasižvalgyti ir įsigyti ypatingas, pačių neįgaliųjų sukurtas dovanas sau ir artimiesiems.

Įvairios mokomosios, kūrybinės, meninės ir kultūrinės veiklos negalios paliestiems kauniečiams vyks kelias savaites iki gruodžio 17 d. Platesnė jų programa: https:/bit.ly/kaunas-visiems-renginiai

Dalyvaus Kalėdų eglutės įžiebime

Simboline įžanga į artėjantį renginių ciklą taps jau šį šeštadienį vyksiantis Kalėdų eglutės įžiebimo renginys Rotušės aikštėje. Jį gyvai pamatys daugiau kaip 300 negalios paliestų ir globojamų vaikų.

„Priešpandeminiu laikotarpiu jų šansai atvykti ir kokybiškai pažiūrėti koncertą buvo veikiau teoriniai, tad šįkart jaučiame pareigą suteikti tokią galimybę išskirtinai šiems Kauno vaikams. 

Vis dėlto norėtųsi, kad turiningi užsiėmimai, įdomios veiklos būtų plačiai kiekvienam prieinamos ne tik išskirtinėmis progomis, bet ir ištisus metus. Tai yra vienas iš mūsų miesto tikslų“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė. 

Tęsia apdovanojimų tradiciją

Trečius metus iš eilės organizuojami apdovanojimai „Kaunas visiems“, atkreipiantys dėmesį į organizacijas ir pavienius asmenis, kuriančius socialiai atsakingas iniciatyvas, kurių dėka miestas tampa vis labiau prieinamas bei patogus visiems. 

Pretendentus tradicinėms nominacijoms – verslo, vietos ir iniciatyvos – gali siūlyti visi kauniečiai, teikdami juos el. paštu visiems@kaunas.lt iki gruodžio 10 d.

Visus nominantus svarstys ir šių metų apdovanojimų „Kaunas visiems“ laureatus išrinks Kauno miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų tarybos komisija.

Parašykite komentarą