Kultūra Miestas

„Kaunas tarp eilučių“ – pusšimtį įdomių vietų pristatantis literatūrinis kelionių maršrutas

Kaunas – tai miestas, kurio paskutinis sakinys niekada nebus parašytas. Tokiais žodžiais keliautojai kviečiami leistis į naują gausiai iliustruotą „It’s Kaunastic“ serijos maršrutą. Debiutiniam rašytojų ir knygų festivaliui „Kauno literatūros savaitė“ dedikuotas maršrutas pažindina su Kaune gimusiais, čia ilgiau ar trumpiau gyvenusiais, kolegas lankiusiais rašytojais ir poetais, vedžioja per buvusius ir esamus knygynus, rekomenduoja jaukiausias vietas skaitymui ir viską suaudžia literatūros kūrinių citatomis.

„Kiekvieną miestą įdomu vartyti lyg storą romaną, kuriame gausu istorinių detalių ir detektyvinių elementų. Toks ir Kaunas — rašytas, perrašytas, taisytas, eiliuotas, cituotas, verstas, trintas, degintas ir vėl prabilęs“, – taip pat rašoma maršruto, keliaujančio per laikmečius, įžangoje. Žemėlapyje pažymėti ir literatūros muziejai (dažnas įkurtas ir pačių rašytojų namuose), bibliotekos, literatūriniai salionai ir kitos netikėtos vietos, atskleidžiančios Kauno svarbą įvairiomis kalbomis parašytuose tekstuose.

Nors literatūrinis maršrutas sodriausias Kauno senamiestyje bei Laisvės alėjoje, atminties gijos  driekiasi ir po Šančius, Žaliakalnį, Aleksotą, Petrašiūnus. Juk būtent čia esančiose kapinėse palaidota daugybė įvairių kartų literatūros talentų. Iš  viso maršrute – net 52 stotelės, tad susipažinti su juo galima per kelis kartus, pasirenkant vis kitą rajoną ar gatvę.

Popierinę nemokamą „Kauno tarp eilučių“ versiją galima pasiimti „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15, Kauno rotušė) ir turizmui draugiškose vietose visame mieste. Be to, kaip ir kitas tris dešimtis „It’s Kaunastic“ maršrutų, atskleidžiančių modernistinį, sportiškąjį, gastronominį, vaikiškąjį, gamtiškąjį, istorinį, dvasinį ir kitus Kauno veidus, naujausiąjį galima rasti skaitmeninių maršrutų svetainėje www.kaunastika.lt, pritaikytoje ir kompiuteriams, ir mobiliesiems telefonams.

Maršruto išleidimo data pasirinkta ne šiaip sau! Gegužės 20–23 d. vyksta tarptautinio knygų ir rašytojų festivalis „Kauno literatūros savaitė“, kuris Kauną pavers miestu, pilnu literatūros. Vytauto Didžiojo universiteto su partneriais organizuojama iniciatyva yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Festivalio programą rasite puslapyje www.literaturossavaite.lt bei soc. tinkluose.

Kartu su „Kaunas IN“ ir iliustratore Tekle Ūla Pužauskaite maršrutą „Kaunas tarp eilučių“ kūrė Vytauto didžiojo universiteto Literatūros kūrybos, kritikos ir komunikacijos magistrantūros programos studentai.

 

Parašykite komentarą