Miestas

Kaunas švenčia -daugybė staigmenų visame mieste

Karantinas – ne kliūtis švęsti!
Šiemet nebus įprasto šurmulio miesto aikštėse. Nesusitiksime prie pagrindinės scenos klausytis ryškiausiai spindinčių žvaigždžių. Nebus centrinėse gatvėse puotos garsų bei pramogauti nusiteikusios minios.

Tačiau tai nereiškia, kad Kaunas praleis savo 612-ąjį gimtadienį! Tik šiais metais jis bus kitoks, galbūt kiek neįprastas: ne mažiau linksmas, nuotaikingas, kupinas puikių emocijų bei smagių netikėtumų.

Kauno gimtadienį kurs miesto bendruomenės ir visa gausybė kultūros įstaigų bei organizacijų. Kadangi vis dar galioja rekomendacijos būti namuose, Kauno gimtadienis ateina į Jūsų kiemus ir gatves.

Gegužės 23 dieną (šeštadienį) kiemai atsidaro. Miestas švenčia!
Transliaciją galite stebėti renginio Facebook: https://www.facebook.com/kaunosavivaldybe/

Kauno gimtadienis miesto kiemuose, skveruose ir gatvėse:

Pažaislio muzikos festivalis dovanoja Kauno fortepijoninis trio / Kaunas Piano Trio atlikėjų kamerinį pasirodymą Kauno modernizmo apsuptyje.

Kauno miesto muziejus kviečia kauniečius ir miesto svečius apsilankyti muziejaus skyriuose nemokamai, šeimas dalyvauti „Šeimadienio muziejuje“ užsiėmimuose, o žinių apie miestą ekspertus – „Kauniečio viktorinoje“.

Kaunas Gallery kviečia aplankyti Rob Hornstra ir Arnold van Burggen parodą Buvusioji sostinė apie Kauną ir jo apylinkes „Buvusioji sostinė“.

Piratų kapitonas Flintas Petrašiūnų rajono gyventojams dovanoja edukacinę muzikinę programą vaikams ir jų pašėlusiems tėvams. Muzikiniai žaidimai, konkursai, prizai ir siurprizai.

LRT sveikina Kauną su gimtadieniu! Visą popietę, tiesiogiai iš Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelio, LRT Klasika radijo komanda kvies kauniečius sveikinti miestą su gimtadieniu ir dovanos klausytojams gyvus pokalbius ir muzikinius linkėjimus.

Kauno santaka dovanoja Kauno Bigbendo koncertą jaukioje Žaliakalnio gatvelėje.

Maironio lietuvių literatūros muziejus bei jo padaliniai, kviečia į muziejaus sodus, kuriuose vyks nemokamos ekskursijos ir kūrybiniai skaitymai.
Daugiau: http://maironiomuziejus.lt/lt/renginiai/muziejai-svencia-miesto-gimtadieni-2703

Kauno menininkų namai / Kaunas Artists’ House kviečia sudalyvauti tradicinėje, bet karantino ribojimams pritaikytoje V. Putvinskio gatvės dienoje.
Daugiau: https://www.facebook.com/events/1119766871716993/

Istorinė LR Prezidentūra Kaune kviečia miestiečius susipažinti su muziejaus sodelyje veikiančia paroda „Sveikas, šalies šeimininke! Steigiamajam Seimui – 100“.

Kauno valstybinis lėlių teatras dovanoja spektaklį vaikams „Zuikio kaprizai“, kuris atkeliaus į vieną Žaliakalnio kiemą.

KKC / Kauno kultūros centras mišrus choras „Diemedis“ kviečia prisijungti ir dainuoti kartu Dainavos mikrorajono gyventojus.

Kauno miesto kamerinis teatras viename iš Kauno skverų, dovanoja unikalų dviejų muzikantų Tado Dešuko ir Lauritos Peleniūtės koncertą.

Kauno miesto simfoninis orkestras nudžiugins Žaliakalnio gyventojus koncertine programa „W. A. Mozarto kvartetais fleitai, smuikui, altui ir violončelei“.

Kauno valstybinis muzikinis teatras dovanoja populiariosios klasikos koncertinę programą Eigulių rajono kiemo gyventojams.

VDU Kamerinis orkestras dovanoja koncertą su netradiciniu skambesiu Aukštųjų Šančių gyventojams.

KKC / Kauno kultūros centras vyrų choras „Perkūnas“ chorine muzika užpildys Vilijampolės kiemą ir kvies gyventojus dainuojant prisijungti kartu.

FUNNY BEAT supažindins Gričiupio gyventojus su Lietuvoje gan reta šokio kultūros dalimi – stepo šokiu, kartu kuriant bendrą ritmą viename iš kiemų.

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia Kauno istoriją patirti kitaip. Dainavos mikrorajone improvizuota istorijos edukacija atkeliaus tiesiai į gyventojų kiemą, kartu su atstovais iš įvairių epochų.

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ nustebins vienos Vilijampolės gatvės gyventojus, užpildydamas namus muzika ir kviesdamas švęsti drauge.

Petrašiūnų kiemo daugiabučio languose skambės poezija su Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir jaunimo iniciatyva PUOTA.

Kauno santaka ansamblis „Ainiai“ dovanoja tradicijas puoselėjantį pasirodymą Aleksoto gyventojams, kuriame dainomis prisijungti galės ir kiemo gyventojai.

Kauno miesto simfoninis orkestras vieną iš Kauno modernistinių namų kiemų pavers kamerine sale, užpildant ją populiariosios klasikos ir džiazo aranžuotėmis.

KKC / Kauno kultūros centras Folkloro ansamblis ,,Gadula“ kviečia Gričiupio gyventojus pro langus ir balkonus prisijungti, kartu dainuojant gerai žinomas ir naujai išgirstas folkloro dainas.

Šokio trupės Nuepiko nario – Marius Pinigis, šiuolaikinio šokio dovana Šilainių gyventojams – šokio improvizacija.

Šiuolaikinio šokio asociacija Kauno modernistinės architektūros aplinkoje dalinsis judesio ir gyvo garso projekto interpretacija „Visas menas apie mus“.

Kaunas 2022 Šilainių daugiabučio gyventojams dovanoja grupės Baltic Balkan muzikinį pasirodymą.

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro muzikinis spektaklis „Naujasis žvėriškumas“ įtrauks Aukštųjų Šančių gyventojus į šiuolaikinio meno pasirodymą.

Kauno kino centras Romuva dovanoja vakarinį kino seansą „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“ savo kiemelyje. Kiną stebėsime saugiais atstumais, taigi nepamirškite registracijos.
Daugiau: https://www.facebook.com/kinasromuva/

Kauno gimtadienis Laisvės alėjoje ir senamiestyje:

Kauno santaka pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ atidarys didžiąją miesto vakarienę.

Šokio Teatras Aura / AURA Dance Theatre didžiosios miesto vakarienės metu dovanos kelionę per karantinį Kauną ir šokio improvizacijomis pasveikins miestą su gimimo diena.

Nacionalinis Kauno dramos teatras jaunųjų aktorių dovana Kauno miestui ir gyventojams, kurios metu akustiniai sąskambiai, sklindantys iš fasadinio teatro balkono, kvies susipažinti su lietuviškų dainų aranžuotėmis bei šešių atlikėjų asmeninės kūrybos dainomis.

LRT OPUS komanda sveikina Kauną su gimtadieniu! Visą vakarą, tiesiogiai iš Kauno, LRT Opus kartu su @Lizdas dalinsis šiuolaikinės muzikos ritmais iš @Kaunas 2022 biuro.

Kauno kavinės, barai, restoranai kviečia švęsti kartu prie bendro gimtadienio vakarienės stalo nuo Soboro iki Kauno rotušės (laikantis visų karantino ribojimų).

Dėl galiojančių karantino ribojimų, siekiant išvengti žmonių susibūrimo, tikslios vietos nebus skelbiamos. Kviečiame stebėti tiesiogines transliacijas šioje paskyroje: https://www.facebook.com/kaunosavivaldybe/.

Renginiai gali būti fotografuojami ir filmuojami.

DĖMESIO! Šiuo metu dėl koronaviruso pandemijos visi renginiai nuo kovo 13 iki kovo 27 d. (Vilniuje iki balandžio 17 d.) yra ATŠAUKTI! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Parašykite komentarą