Kaunas Ukraina
Miestas

Kaunas paruošė verslo liudijimų lengvatas nuo karo bėgantiems ukrainiečiams

Kaune apsistoję karo pabėgėliai iš Ukrainos sulauks papildomos miesto paramos. Greta vienkartinių socialinių išmokų, nemokamo maitinimo ir viešojo transporto ir kitokios pagalbos planuojama skirti ir 99 proc. lengvatą verslo liudijimams. Tai padės lengviau integruotis ir savarankiškai generuoti pajamas. Sprendimą dėl lengvatų Kauno miesto taryba priims artimiausiame posėdyje balandžio 26 d.

„Į šalį atvykstantys ukrainiečiai aktyviai registruojasi į Užimtumo tarnybą, konsultuojasi Pabėgėlių registracijos centre. Kaune gyventi pasirinko virš 7500 žmonių iš Ukrainos, gerokai per 800 jų nori dirbti ir užsidirbti pragyvenimui savarankiškai.

Matydami tokį iniciatyvumą, siekiame dar labiau prisidėti, kad žmonės galėtų tvirčiau stotis ant kojų. Keli šimtai eurų karo pabėgėliui – dideli pinigai, todėl verslo liudijimams numatytas beveik šimtaprocentinis atleidimas nuo mokesčių. Tai leis verstis savarankiška veikla Kaune ar visoje šalyje, teikti paslaugas pagal specialybę“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Užimtumo tarnybos duomenimis, Kauno apskrityje užregistruota per 500 darbingo amžiaus žmonių. Dar 310 asmenų jau dirba pagal terminuotas arba neterminuotas sutartis.

Miestas karo pabėgėliams iš Ukrainos, turintiems leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, nacionalinę vizą ar Migracijos departamento išduotą ILTU kodą, siūlo taikyti99 procentų lengvatą visoms veikloms, kurioms reikalingas verslo liudijimas. Tai beveik 90 skirtingų paslaugų ir gamybos sričių. Tarp jų – prekyba maistu ar rankdarbiais, grožio, vertimo ir platus spektras kitų paslaugų.

Pasirinkus veiklas vykdyti Kauno miesto teritorijoje, metiniai mokesčiai gali svyruoti nuo 200 iki 580 eurų. Nusprendusiems paslaugas teikti visoje šalyje, fiksuotas metinis mokestis siekia 525 eurus, o neribojant veiklos teritorijos – 684 eurus.

Balandžio 26 d. Kauno miesto tarybai priėmus sprendimą dėl mokestinių lengvatų, įsigyjantiems verslo liudijimus 2022 metams, jų mokama mėnesinė suma nesieks nė 1 euro.

Šiuo metu lengvatos taikomos neįgaliesiems, tradicinius amatus puoselėjantiems profesionalams, ilgalaikiams bedarbiams, pensinio amžiaus žmonėms ir studentams bei moksleiviams. Taip pat tėvams bei globėjams, auginantiems negalios paliestą vaiką iki 18 metų, daugiavaikėms šeimoms, nepilnamečius auginantiems vienišiems tėvams.

Skaičiuojama, kad per metus Kaune išduodama virš 10 tūkst. verslo liudijimų, pusė jų – taikant ženklias lengvatas.

Parašykite komentarą