CS bendra
Miestas

„Kaunas Coding School“: netolimoje ateityje vis daugiau darbuotojų privalės suprasti kodą

Surinkę beveik pusę balsavusiųjų kauniečių simpatijų, „Kauno augančių verslo apdovanojimų“ K.A.V.A. 2019 nominacijoje „Kaunas didžiuojasi“ triumfavo „Kaunas Coding School“. Tai vienintelė tokia suaugusiųjų persikvalifikavimo mokykla Lietuvoje, kuri orientuojasi tik į suaugusiuosius ir į jų karjeros posūkį į IT sritį. Mokyklos tikslas – ne tik vesti žmogų, suteikiant jam žinias, įgūdžius, konsultuojant ir padedant sėkmingai integruotis IT darbo rinkoje, bet, ne mažiau svarbu, burti bendruomenę, kuri Kaune – itin darni ir vieninga.

Karjeros pokyčius įkvepia skirtingi motyvai

Kaune ir Vilniuje veikiančios „Coding School“ mokyklos kūrėjai abiejuose miestuose pastebi labai panašų mokymų poreikį, todėl siūlo identiškas programas. Vis dėlto pastaruoju metu Kaune iškilo kiek unikali tendencija: IT mokymais domisi vadybininkai, projektų vadovai, kurie nesiekia persikvalifikuoti, bet nori vystyti savo karjerą vadybos/vadovavimo srityse IT ar technologinėse įmonėse, arba, jausdami IT išsilavinimo stygių, siekia papildyti žinias vardan sklandesnės komunikacijos komandoje.

Karjeros centro klientais žmonės tampa vedini įvairių priežasčių: vienus pastūmėja supratimas, kad turima profesija greitu laiku taps nepaklausi, kitus finansinis aspektas ir uždarbio galimybės, treti nori pokyčių, ieško būdų pakeisti atsibodusią, neįdomia tapusią profesiją.

„Paprastai šios priežastys būna kompleksinės ir kiekvieno žmogaus atveju – panašios, bet kartu ir skirtingos. Taip pat į mus kreipiasi pagalbos žmonės, norintys grįžti iš emigracijos, bet nežinantys, kaip integruotis į darbo rinką Lietuvoje. Neretai žmonėms, norintiems pasukti į IT sritį, šie mokymai tampa tiesiausiu keliu į svajonės įgyvendinimą,“ – pasakoja Justina.

Mokyklos atstovai pastebi, kad ne visada būtina kardinaliai keisti savo karjerą, vis dėlto IT ir programavimo kompetencijų reikia vis didesnei daliai įvairaus lygio specialistų: tikėtina, kad norėdami prisitaikyti prie pokyčių darbo rinkoje, netolimoje ateityje vis daugiau darbuotojų turės bent jau suprasti kodą, o galbūt net ir mokėti jį rašyti.

Lektoriai – savo sričių profesionalai

„Mūsų mokykla atsirado iš idėjos padėti žmonėms, kurie nori, bet nežino, kaip pakeisti savo profesiją ir gyvenimą. Todėl mums svarbu ne tik suteikti reikiamų kompetencijų bei pasiūlyti darbą IT srityje, bet ir padėti žmogui atrasti tą specialybę ar sritį, kuri kiekvieną dieną jį darytų laimingą, skatintų tobulėti ir suteiktų galimybę visapusiškai save realizuoti,“ – apie mokyklos atsiradimą įkvėpusią idėją pasakoja Kauno mokyklos vadovė Justina Kugytė.

Karjeros pokyčių siekiantiems suaugusiems sukurta IT mokykla „Kaunas Coding School“ ne tik teikia aktualias teorines žinias bei praktinius įgūdžius, bet ir padeda išsirinkti tą profesiją arba mokymus, kurie labiausiai atitinka žmogaus tipažą, lūkesčius tolimesniam darbo ir karjeros auginimui. Ne mažiau svarbi mokyklos dalis – Karjeros centras. Suprasdami, kad suteikti žmogui žinias ir suformuoti įgūdžius – tik pusė darbo, mokyklos kūrėjai didelį dėmesį skyrė ir kitai svarbiai daliai – žmogaus požiūriui bei jo galimybėms įsidarbinti.

„Todėl po mokymų visi norintieji dalyvauja karjeros konsultacijose, kurių metu aptariame žmogaus lūkesčius ir numatome tolimesnius žingsnius, laužome stereotipinį mąstymą, sklaidome baimes ir abejones, padedame išsigryninti žmogui savo stipriąsias puses ir jas tinkamai pristatyti, padedame pasiruošti kokybišką ir informatyvų gyvenimo aprašymą, susikurti ar užpildyti „LinkedIn“ profilį“, – apie visapusiškas mokyklos teikiamas paslaugas pasakoja Justina.

Kad kursuose įgytos kompetencijos kuo greičiau virstų darbo pasiūlymais, mokykla bendradarbiauja su daugiau nei 150 įmonių-partnerių visoje Lietuvoje: mokyklos absolventams organizuojami darbo pokalbiai, suteikiantys galimybę greitai ir efektyviai pradėti karjerą naujoje srityje.

„Kaunas Coding School“ vadovė Justina džiaugiasi Kaune suburta glaudžia IT srities profesionalų lektorių komanda: „Kiekvienas jų dirba įmonėse su tomis technologijomis, apie kurias dėsto, todėl gali dalintis ypač vertinga patirtimi. Jų darbų spektras pakankamai įvairus – nuo robotų, iki didelių bankinių sistemų programavimo. Didžioji dalis mūsų lektorių turi 7-14 metų programavimo patirtį. Esame stipri komanda, todėl dauguma mūsų – senbuviai, kurie kiekvieną dieną daro labai didelį ir prasmingą darbą; negailėdami nei žinių, nei laiko prisidedame prie IT bendruomenės kūrimo.“

Beje, mokyklos vadovės įsitikinimu, būtent orientacija į bendruomenės kūrimą buvo esminis momentas, lėmęs mokyklos pergalę K.A.V.A. 2019 nominacijoje – „Kaunas didžiuojasi“: „Kaunas išsiskiria savo glaudžia ir aktyvia bendruomene, todėl šis apdovanojimas yra mūsų visų. Mums didelis džiaugsmas ir garbė jį priimti“.

Dar daugiau programų, dar daugiau atvirumo

Tarp mokyklą baigusių absolventų – patys įvairiausi žmonės ir skirtingos istorijos: į IT sritį pasuka tiek į šeštą dešimtį įkopusieji, tiek jaunuoliai, o profesiją ryžtasi keisti nuo geodezininkų, iki mokytojų, kareivių ar sandėlio darbuotojų.

Tad nenuostabu, kad „Kaunas Coding School“ auga ir plečiasi: vien per 2018 m. buvo apmokyta dvigubai daugiau žmonių, gausėjo mokymų programų skaičius, plėtėsi patalpos ir daugėjo auditorijų. „Džiaugiamės būdami mokykla, pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims. Šiais metais aktyviai bendradarbiaujame su teisės, finansų, medicinos sektoriais. Kartu su teisininkų bendruomene sukūrėme Lietuvoje pirmąją mokymų programą, orientuotą į teisės sektorių „LegalTech“. Galime pasigirti ir nauja BlockChain mokymų programa. Iki šių metų pabaigos dar esame užsibrėžę pristatyti naują programą ir ypatingą dėmesį skirtis duomenų analitikams,“ – pasiekimais ir planais dalijasi „Kaunas Coding School“ vadovė Justina.

Artimiausių metų mokyklos vizija – prisidėti prie IT bendruomenės augimo ir ją stiprinti, tapti dar atviresniais visiems – tiek norintiems programuoti, tiek jau programuojantiems, tiek dar tik galvojantiems apie programavimą. Juk ne veltui Kauno pasididžiavimu išrinktos įmonės logotipe pavaizduotas naras – simbolizuojantis įmonės šūkį „Pasinerk į plačias karjeros galimybes IT!“.

Parašykite komentarą