Kultūra

Kas tai?

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune,

Nuo spalio 23 d.

veiks Konstantino Žardalevičiaus tapybos paroda „ASEMINĖ TAPYBA, KAS TAI?“

Konstantinas Žardalevičius – dailininkas kuriantis beveik 40 metų. Jo tapyba abstrakti, kupina prasmių bei filosofinių apmąstymų. Supindamas Rytų ir Vakarų filosofijas, menininkas ieško atsakymų į mus dominančius esminius būties klausimus. Visame kūrybiniame kelyje menininką domino ženklai, raštas, tačiau ne tikslūs žodžiai, o vidinė rašto prasmė, emocija. Komponuodamas skirtingus šriftus, spalvas paveikslo erdvėje, menininkas tarsi kuria universalią kalbą, kuriai suprasti nebūtina jos mokėti – reikia jausti.

Parodą galės pamatyti visi norintys, tačiau ji skirta šeimoms, kurioms atnaujiname popietes „Šeštadienį einame į svečius pas mūzas“. Auksinis ruduo greitai užleis vietą niūresniems orams, o tada itin tinkamas metas apsilankyti jaukioje galerijoje, kur jus pasitiks edukatorė Saulenė Žardalevičiūtė. Kartu išsiaiškinsite, kas yra asmeninė tapyba bei rašymas, patyrinėsite abstraktaus meno raiškos formas, sužinosite, kuo jos skiriasi nuo realistinės stilistikos. Iš dailininko paveikslų pasisėmę įkvėpimo, išmoksite rašyti gotikiniu šriftu su plunksna ir tušu, arba galėsite patys  pasinerti į spalvų magiją ir sukurti abstraktų kūrinį.

Edukaciniame užsiėmime laukiame jūsų spalio 27 d. 12 val.

Registruotis reikia iš anksto, tel. (8 37) 22 94 75. Bilieto kaina suaugusiesiems – 2 eur. Pensinio amžiaus žmonėms – 1 eur. Mokyklinio amžiaus vaikams – 1 eur. Žmonėms, turintiems invalidumą, ir ikimokyklinio amžiaus vaikams apsilankymas nemokamas.

  1. K. Čiurlionio dailės muziejaus Švietimo ir informacijos skyrius

Parašykite komentarą