050901
Karyba

Karo medicinos tarnybos karininkas – kovos su koronavirusu epicentre

Kovo mėnesį įkurtas 24 val. per parą veikiantis Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centras, į kurį buvo įtraukti ir Lietuvos kariuomenės atstovai, vienas jų – Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės Sausumos pajėgų Rolė 1 vienetų grupės vadas mjr. Valdas Meškauskas.

Karininkas papasakojo, kaip Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centre kiekvieną dieną nenutrūkstamai vyksta darbas ir su kokiais iššūkiais tenka susidurti.

„Tarnybą centre pradėjau kovo 23 d. Darbas vis dar vyksta visą parą, pasidalinant užduotis pamainomis. Diena prasideda 7 val. rytiniu pasitarimu su ministru Aurelijumi Veryga, viceministrais ir kitais atsakingais Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojais. Aptariami sveikatos priežiūros įstaigų naujausi duomenys dėl sergamumo COVID-19, nauji susirgimo atvejai, įstaigų lovų užimtumas, sunkių atvejų, ventiliuojamų ligonių skaičius regioninėse ligoninėse ir kiti aktualūs klausimai. Taip pat aptariami einamieji ir naujai planuojami darbai”, – teigė mjr. V. Meškauskas.

Šiuo metu Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centrui yra priskirti trys karininkai, dirbantys skirtingose srityse. Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos karo medicinos gydytojas dirba komandoje su viceministre Lina Jaruševičiene asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo srityje.

„Kartu su manimi taip pat dirba Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Depų tarnybos karininkas, kuris kuruoja asmens apsaugos priemonių ir kitų medicininių priemonių aprūpinimo sritis, o Strateginės komunikacijos departamento karininkas darbuojasi kartu su SAM spaudos tarnyba”, – pasakojo karininkas.

Mjr. V. Meškauskas džiaugėsi galėdamas prisidėti prie ekstremalios situacijos valdymo: „Iššūkių tikrai yra nemažai, pagrindiniai klausimai perorganizuojant asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklą įtraukiant sergančiųjų koronavirusu ligonių gydymą – įstaigų pasirengimas ekstremaliai situacijai, infekcinių ligų kontrolė, nustatytų infekcijos židinių valdymas, gydymo įstaigų paslaugų teikimo planavimas. Darbas centre yra tikrai nauja ir įdomi patirtis organizuojant gydymo įstaigų veiklą ekstremalios situacijos metu. Manau, su savo, karo mediko, patirtimi organizuojant įvairias nacionalinio ir tarptautinio lygio pratybas, taip pat tarptautine karo mediko patirtimi misijose sėkmingai prisidedu prie komandinio darbo Ekstremalių situacijų operacijų valdymo centre.”

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą