Diana Jarovaja Ukrainiete virtuves sefe 1 e1647605391392
Miestas Žmonės

Karo fronte kariaujantys ukrainiečiai, su ašaromis akyse stebi lietuvių palaikymą

„Mes, nugalėsime!“ sako ukrainiečiai pasitraukę į Lietuvą. Nuo karo Ukrainoje pabėgusi Dianos širdis nerami dėl karo fronte likusių brolio ir tėvo. Ryšį su jais Diana palaiko kasdien, o įkvėpimo kovoti už laisvę giminaičiai semiasi žiūrėdami jos siunčiamas nuotraukas. 

„Jie graudinasi matydami tokį lietuvių palaikymą – daugybė ukrainos vėliavų, balkonuose, automobiliuose, palaikymo žinutės viešajame transporte“, sako virtuvės šefė iš Ukrainos, prisijungusi dalyvauti Kauno LIONS klubų iniciatyvoje. 

Diana Jarovaja atvykusi į Lietuvą darbą rado viename iš sostinės restoranų, o šį šeštadienį kartu su  virtuvės šefais ruoš savo autentiškus barščius. Prie palaikymo iniciatyvos „Ateik barščių, paremk Ukrainą!“ prisijungė daugiau nei dešimt restoranų, surinktus pinigus skirs į Lietuvą nuo karo pabėgusioms mamoms su mažamečiais vaikais bei tėvų netekusiems našlaičiams. 

Pažaislio vienuolyne įsikūrusio sveikatingumo komplekso „Monte Pacis“ savininkė Indra Ramanauskienė ir restorano šefas Raimundas Dambrauskas sako, kad kartu su Pažaislio vienuolėmis rūpinasi dvejomis šeimomis iš Luhansko. „Draugystė prasidėjo 2014 m., kai jie atvyko pirmą kartą netekę savo namų. Tai – išsilavinę žmonės, sugebėję susikurti gyvenimus iš naujo Kyive, o pastaraisiais metais viešėdavo pas mus jau kaip svečiai. Baisu, kad jiems antrą kartą  tenka išgyventi šį siaubą, tiksliau dar baisesnį siaubą, nes šįkart atvyko tik moterys su vaikais ir seneliais. Tėvai, vyrai, broliai, draugai liko kariauti.“, – mintimis dalijosi kauniečiai.  

generolo.povilo.plechaviciaus.kadetu.licejus
Karo fronte kariaujantys ukrainiečiai, su ašaromis akyse stebi lietuvių palaikymą 1

Pasak „Monte Pacis“ atstovų, iniciatyva „Ateik barščių, paremk Ukrainą!“ labai svarbi, ji suteikia galimybę turima patirtimi ir darbu prisidėti prie pagalbos. Restorano šefas Raimundas dalinasi, kad išvirtuose barščiuose – bičiulių iš Ukrainos močiutės Natalijos patikėtas slaptas ingredientas. Siekiant surinkti kiek įmanoma daugiau lėšų, kartu su nuo karo pabėgusiomis ukrainietėmis bus kepamos autentiškos bandelės – „pampuškos“, kurių receptas perduodamas iš kartos į kartą. 

Pasak iniciatyvos organizatorės „Menai Renginiai” vadovės Erikos Purauskytės,  bus išvirta daugiau nei tona ukrainietiškų barščių. Prie iniciatyvos „Ateik barščių, paremk Ukrainą!“ jungiasi žinomiausi Kauno ir visos Lietuvos šefai: Marius Paplauskas („DIA“), Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai“), Darius Dabrovolskas („Vytautas SPA“), Donatas Lukoševičius („Momo Grill“), Raimundas Dambrauskas („Monte Pacis“), Renatas Vainius („Selfish“), Tomas Rimydis ir Diana Jarovaja („Ertlio namas“), Adomas Jegnoras („Numan“), Evaldas Juška („Arrivée“), Nikita Konev („Juoda druska“) ir Maksimas Vinogradovas („Senis ir jūra“). 

Akcija „Ateik barščių, paremk Ukrainą!“ vyks kovo 19 d. (šeštadienį) 10.00-18.00 val. (arba kol baigsis paruoštų barščių porcijos) Kazimiero mugėje prie Kauno Žalgirio arenos.

Parašykite komentarą