040701
Karyba Naudinga žinoti

Kariuomenė įspėja – aktyvėja bandymai klaidinti visuomenę

Nuolatinę informacinės erdvės stebėseną vykdantys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento (LK SKD) analitikai informuoja, jog pasinaudojant viruso COVID-19 pandemija, aktyvėja bandymai šalies informacinėje ir internetinėje erdvėje skleisti dezinformaciją, melagingas naujienas, realybės neatitinkančius faktus, siekiama klaidinti visuomenę ir manipuliuoti žmonių nuotaikomis.

Nuo kovo 26 iki balandžio 2 d. fiksuoti 176 informacinio pobūdžio incidentai, susiję su viruso COVID-19 kontekstu.

Iš viso nuo vasario 1 d. iki balandžio 2 d. nustatyta 467 skirtingų tipų incidentai elektroninėje aplinkoje.

Pagrindiniais dezinformacijos taikiniais tapo Lietuvos vyriausybės veiksmai siekiant suvaldyti su COVID-19 situaciją šalyje, šalies narystė ES ir NATO, Europos Sąjunga ir jos valstybių narių tarpusavio santykiai.

LK SKD analitikai pastebi, jog pasitelkiant įvairias sąmokslo teorijas, faktų neatitinkančią informaciją, gandus, melagingas naujienas ir manipuliacijos žmonių emocine būsena siekiama neutralizuoti Lietuvos visuomenės kritinį mąstymą, supriešinti gynybos, sveikatos apsaugos ir švietimo sektorius, įtakoti šalies gynybos lygio bei įsipareigojimų NATO mažinimą, didinti atskirtį tarp valstybės ir jos piliečių, kurstyti visuomenės susiskaldymą, piliečių nepasitikėjimą Europos Sąjunga ir NATO, koordinuotomis informacinėmis ir kibernetinėmis atakomis platinant melagingas naujienas Vakarų auditorijoms mažinti užsienio partnerių ir sąjungininkų pasitikėjimą Lietuvą, skleidžiant klaidingą informaciją apie 5G tinklą stabdyti šalies komunikacijų infrastruktūros vystymą.

Pavyzdžiui, teigiama, kad jokio viruso nėra, o tai sąmoningi tam tikrų grupių veiksmai siekiant darželiuose ir mokyklose įrengti 5G tinklą. Taip pat atskirose teminėse grupėse dalinamasi netikromis naujienomis apie susirgusius ir pasveikusius asmenis.

LK SKD atstovų teigimu, melagingos naujienos, manipuliacija iškreiptais faktais ir informacija kelia rimtą grėsmę valstybės ir jos žmonių saugumui. Šiandien Lietuva ir visas pasaulis kovoja su pandemijos plitimu. Bet kokie bandymai klaidinti visuomenę, kurstyti baimes ir kelti įtampą gali turėti skaudžias pasekmes, todėl labai svarbu išlikti budriems, atidžiai vertinti faktus ir remtis oficialia informacija.

Šaltinis: Lietuvos kariuomenė

Parašykite komentarą